ALPA podporuje nevidomého sportovce, který jede Tour de France pro dobrou věc

DSC04412Nevidomý český cyklista a sportovec Ondřej Zmeškal přepisuje historii Tour de France. Vůbec jako první nevidomý cyklista pokoří Starou dámu v rámci charitativního projektu Tour de France ve tmě. ALPA talentovaného a odvážného sportovce podporuje. Nejslavnější cyklistický závod světa bude mít po letošním roce další zajímavou českou stopu, byť ne v hlavním závodu.

 

DSC04671U Ondry došlo v inkubátoru k poškození zraku na levém oku a k poškození sluchu. Ondra slyší jen asi na 30 % oproti zdravým lidem. Později při stěhování nábytku popraskala Ondrovi sítnice na oku pravém a po několika operacích přišel o zrak úplně. To bylo ve dvaceti letech. Se vzniklou situací se musel delší dobu vyrovnávat. Pak se svému handicapu postavil naplno. 

Zkusil i díky svému kamarádovi běhání, postupně triatlon. V současné době spojil svoje sportovní výkony s dobrem. V rámci charitativní akce Tour de France po tmě podpoří nevidomé děti. Objevil poslání, které mu dělá radost. V rámci letošního ročníku Tour pokoří 3 383 km v 21 etapách. ALPA je u toho a drží Ondrovi palce. 

DSC04685Doprovodný tým tvoří čtyři lidé, kteří se starají o logistiku a všeobecné zajištění na trase. Na každou etapu Ondra vyráží s Markem Peterkou vždy brzy ráno, aby do cíle denní etapy dorazili nejpozději tři hodiny před pelotonem. Jedná se o obrovskou porci kilometrů a fyzickou námahu. Ondra však věří, že dojede do cíle a celá charitativní mise přinese nemalé prostředky dětem, které potkal podobný osud jako Ondru.

Ocenit Ondrovu myšlenku a podpořit nevidomé děti můžete například zde: https://www.darujme.cz/vyzva/1202112.

 

 

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru