ALPA pečuje

Připravte se na hlavní sezónu zahrádkářských prací

Jarní práce na zahrádceJarní sezóna s sebou přináší řadu přípravných prací v zahradě. Od rytí, okopávání, sázení a péče o rostliny, ovocné stromy a keře. Během těchto nezbytných činností zahrádkáři často tráví hodiny ohnutí k zemi, vkleče a v dřepu, nezřídka zvedají těžké předměty a vykonávají náročnou fyzickou aktivitu. Je proto důležité věnovat pozornost svému tělu a při práci v různých pozicích dodržovat zásady, abyste předešli potenciálním zraněním.

Číst více...

Jaro bez únavy: Aktivní životní styl jako lék

sportovni aktivita_na_jareJaro je obdobím obnovy a nových začátků, ale pro mnohé z nás také časem, kdy se musíme vypořádat s jarní únavou. Tento stav může být způsoben kombinací faktorů, včetně proměnlivého počasí, nedostatku vitaminů v těle po zimě a celkového poklesu energie. Máme pro vás pár tipů, jak čelit jarní únavě s pomocí pohybu, správné péče o tělo a pozitivních změn ve vašem životním stylu.

Číst více...

Mráz jako výzva: jak na sportování v zimním období

zimni beh_v_leseKdyž se rtuť teploměru propadne pod nulu, mnozí z nás by nejraději zalezli pod teplou peřinu. V Alpě jsme ale přesvědčeni, že mráz je jen další výzva, kterou můžeme aktivně zdolat. A jako vždy pro vás máme pár zaručených tipů, jak si zimní období vychutnat bez újmy na zdraví a s úsměvem na tváři.

 

Číst více...

Užívejte si naplno letní dobrodružství bez dotěrného hmyzu

alpa repelentyVítáme vás v letním období plném slunce, radosti a nezapomenutelných zážitků. Pro ty z vás, kteří rádi trávíte čas venku, chodíte houbařit do lesa nebo máte rádi večery u ohně, grilování a další venkovní aktivity, máme dobrou zprávu.

Naše repelenty jsou navrženy tak, aby vám umožnily užívat si naplno letní dovolenou a pobyt v přírodě. Už se nemusíte trápit se štípanci a nepříjemným svěděním.

Číst více...

Jak se správně postarat o tělo po běhu – tipy pro regeneraci a obnovu

muz po_behuMilí běžci a běžkyně! V předchozím článku jsme se věnovali fázi před během a tomu, jak se na něj co nejlépe připravit. Dnes se budeme soustředit na následnou péči o tělo po běhu.

Správná regenerace je pro naše tělo stejně důležitá jako samotný běh a pomáhá v přípravě na další výkony. Užívejte si zdravý běh plnými doušky.

Číst více...

Nohy jako v bavlnce: jak na regeneraci a péči při a po běhu

odpocinek po_behuMilí běžci a běžkyně! V minulém článku jsme si představili, jak o své tělo pečovat po běhu a jak můžeme přispět k vaší běžecké pohodě. Dnes se zaměříme na péči o nohy během běhu a hlavně po něm. Nezáleží na tom, jestli jste zkušení běžci nebo začátečníci. Věříme, že všichni oceníte rady, jak si užít svůj běžecký zážitek bez nepohodlí a bolestí.

Jistě víte, že vaše nohy hrají klíčovou roli v tom, jak efektivně a dlouho dokážete běhat. Správná péče o nohy je nezbytná, aby byly schopny vydržet náročné tréninky a závody. Jak ale můžete svým nohám dopřát to nejlepší?

Číst více...

Jak své tělo správně připravit před během – tipy a triky pro bezproblémový start

behaniMilí běžci a běžkyně! Dnes se podíváme na to, jak se nejlépe připravit na běh, abyste si ho užili naplno a zároveň svému tělu dopřáli tu nejlepší péči. Ať už jste zkušení běžci nebo nadšení začátečníci, jistě oceníte pár rad a tipů, jak umocnit váš sportovní zážitek.

 

Číst více...

Mazané zdraví: regenerace těla v jarním a letním období

sportovni aktivitaJaro je v plném proudu a vy se určitě nemůžete dočkat, až se vrhnete na své oblíbené sporty a aktivity. Naprosto tomu rozumíme, máme to stejně. Po dlouhém období relativního klidu v zimním období však může být naše tělo oslabené, a tak je potřeba o něj správně pečovat.

 

Číst více...

Když už nohy dál nemohou. ALPA vám poradí, jak urychlit regeneraci po dlouhém treku

Alpa pečuje - na horském trekuZnáte ten nádherný pocit, kdy po celodenním treku dorazíte za stmívání do vyhřáté horské boudy, posadíte se a zhluboka vydechnete. V hlavě máte zapsané nové zážitky, na které nechcete nikdy zapomenout. Do vašich nohou se ale zapsal každý krok s těžkým batohem, každý zdolaný výškový metr, každý ušlý kilometr. Co dělat, abyste druhý den mohli zase hodit batoh na záda a vyrazit vstříc dalším dobrodružstvím? Nechte si poradit od odborníků ze společnosti ALPA, kteří už více než 100 let pečují o naše unavené svaly.

Číst více...

Promasírujte se k lepšímu výkonu

Sportovní výkon - běhVíte o tom, že vaše svaly nesílí, když běhají, ale když odpočívají? Při kvalitní regeneraci se totiž tréninkem poškozené svaly opravují, obnovují svou výkonnost, a dokonce ji posouvají na vyšší úroveň. Proto je regenerace nedílnou součástí tréninkového procesu. S péčí o unavené svaly vám nejlépe pomohou masážní emulze a přípravky ALPA, které jsou tu pro sportovce už více než 100 let.

Číst více...

Jak si pomoci od bolavých kloubů?

Podívejte se na krátký videonávod, jak si díky ALPA krému ARNIKA můžete sami pomoci od bolavých kloubů - stačí jej několikrát denně vmasírovat na bolestivá místa. Jak přesně na to, vám prozradí sportovní a kondiční specialista Honza Vackář v našem videu.

 

Číst více...

Jak si ulevit od bolesti krční páteře?

Bolestmi krční páteře trpí dnes každý druhý člověk. Přitom si od nich můžeme vzájemně pomoci. Poproste svého partnera nebo spolubydlícího, aby vás podle našeho videonávodu několikrát denně lehce namasíroval ALPA gelem HŘEBÍČEK a určitě se vám uleví.

 

Číst více...

Jak si pomoci od pocitu těžkých a unavených nohou?

Máte po náročném pracovním dnu nebo sportovním výkonu unavené, těžké a oteklé nohy? Vyzkoušejte uvolňující masáž ALPA gelem KAŠTAN. Je to jednoduché a zvládnete to sami. Koukněte...

 

Číst více...

Jak urychlit hojení zlomenin a vleklých poranění?

Některé zlomeniny, výrony a zhmožděniny se špatně hojí. Jak tomu pomoci? Sportovní a kondiční specialista Honza Vackář doporučuje pravidelnou masáž ALPA gelem KOSTIVAL. Podívejte se na na jeho tipy...

 

Číst více...

Ulevte kloubům od bolesti

Bolest lokte - pomohou přípravky AlpaTaké máte tu smůlu, že poznáte podzimní sychravé počasí, aniž byste se podívali z okna, protože vám o něm řeknou klouby? Jejich bolest se v tomto období nepříjemně stupňuje. Je možné s ní nějak bojovat? Sebrali jsme několik prověřených rad, které vám od ní mohou alespoň dočasně pomoci.

Číst více...

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru