Péče pro sportovce

Jak na běh? Nepodceňte sportovní vybavení ani regeneraci svalů

Lidé při běhuBěh v posledních letech nabývá na popularitě a jeho kouzlu propadla spousta lidí napříč všemi generacemi. Má nesporné zdravotní přínosy a dokáže vytáhnout i z chmurných myšlenek. Než se do běhání ale pořádně obujete, měli byste myslet na to, jak se na běh připravit. A samozřejmě také na to, jak se po běhu dostatečně zregenerovat a ulevit namoženým svalům. A my víme, jak vám s běháním pomoci.

Číst více...

Mráz jako výzva: jak na sportování v zimním období

zimni beh_v_leseKdyž se rtuť teploměru propadne pod nulu, mnozí z nás by nejraději zalezli pod teplou peřinu. V Alpě jsme ale přesvědčeni, že mráz je jen další výzva, kterou můžeme aktivně zdolat. A jako vždy pro vás máme pár zaručených tipů, jak si zimní období vychutnat bez újmy na zdraví a s úsměvem na tváři.

 

Číst více...

Jak se správně postarat o tělo po běhu – tipy pro regeneraci a obnovu

muz po_behuMilí běžci a běžkyně! V předchozím článku jsme se věnovali fázi před během a tomu, jak se na něj co nejlépe připravit. Dnes se budeme soustředit na následnou péči o tělo po běhu.

Správná regenerace je pro naše tělo stejně důležitá jako samotný běh a pomáhá v přípravě na další výkony. Užívejte si zdravý běh plnými doušky.

 

Číst více...

Nohy jako v bavlnce: jak na regeneraci a péči při a po běhu

odpocinek po_behuMilí běžci a běžkyně! V minulém článku jsme si představili, jak o své tělo pečovat po běhu a jak můžeme přispět k vaší běžecké pohodě. Dnes se zaměříme na péči o nohy během běhu a hlavně po něm. Nezáleží na tom, jestli jste zkušení běžci nebo začátečníci. Věříme, že všichni oceníte rady, jak si užít svůj běžecký zážitek bez nepohodlí a bolestí.

Jistě víte, že vaše nohy hrají klíčovou roli v tom, jak efektivně a dlouho dokážete běhat. Správná péče o nohy je nezbytná, aby byly schopny vydržet náročné tréninky a závody. Jak ale můžete svým nohám dopřát to nejlepší?

Číst více...

Jak své tělo správně připravit před během – tipy a triky pro bezproblémový start

behaniMilí běžci a běžkyně! Dnes se podíváme na to, jak se nejlépe připravit na běh, abyste si ho užili naplno a zároveň svému tělu dopřáli tu nejlepší péči. Ať už jste zkušení běžci nebo nadšení začátečníci, jistě oceníte pár rad a tipů, jak umocnit váš sportovní zážitek.

 

Číst více...

Promasírujte se k lepšímu výkonu

Sportovní výkon - běhVíte o tom, že vaše svaly nesílí, když běhají, ale když odpočívají? Při kvalitní regeneraci se totiž tréninkem poškozené svaly opravují, obnovují svou výkonnost, a dokonce ji posouvají na vyšší úroveň. Proto je regenerace nedílnou součástí tréninkového procesu. S péčí o unavené svaly vám nejlépe pomohou masážní emulze a přípravky ALPA, které jsou tu pro sportovce už více než 100 let.

Číst více...

Regenerace i příprava pro sportovce s řadou SPORT STAR

Masážní gely a masážní emulze od Alpy pro všechny sportovceSportovní masáž je významnou součástí přípravy nejen sportovců vrcholových, ale i těch začínajících nebo rekreačních a Alpa jim k tomu poskytuje ty pravé pomocníky - oleje, roztoky, emulze a gely.

Číst více...

Uvolněte svaly a nechejte odplavit únavové látky

Konopný masážní gel na unavené svalyPokud jste přecenili vaše síly a svaly vám to dávají značně na vědomí, je také možné, že jste odbyli strečink před a po sportovní aktivitě. Od svalové bolesti i namožených svalů si však můžete částečně pomoci, nebo ještě lépe – nepříjemnostem předejít. Poradíme vám, jak na to.

Číst více...

Francovka ALPA – povolený doping nejen hokejistům

Povolený doping pro hokejisty, to je Alpa FrancovkaPokud hrajete hokej na nejvyšší úrovni nebo jen tak pro radost, vyčerpání a únavě se občas nevyhnete. Naštěstí je zde prostředek, který úspěšně pomáhá už několika generacím hokejistů.

Číst více...

Na výrobky ALPA nedám dopustit, říká masérská legenda Pavel Křížek

Maser Křížek vyzkoušel masážní olej základní - sportovníJihlava - Sportovní řadu výrobků ALPA v novém atraktivním designu testují v těchto dnech doslova na vlastní kůži fotbalisté FC Vysočina, s nimiž výrobce jedinečných masážních přípravků a zdravotních prostředků s víc jak stoletou tradicí dlouhodobě úspěšně spolupracuje.

Číst více...

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru