Reference

Nejhůř mi bylo při horských etapách, říká Ondřej Zmeškal, který jako první nevidomý cyklista projel Tour de France

Nevidomý Ondřej Zmeškal projel Tour de France i díky AlpěV minulosti přeběhl Česko, absolvoval maraton na Velké čínské zdi a jako triatlonista zvládl ironmanský závod. A před pár týdny předvedl Ondřej Zmeškal další senzační výkon: jako první nevidomý cyklista absolvoval celou trať legendární Tour de France! „Bylo to těžké, ale ani jednou jsem nezapochyboval, že ten závod dokončíme,“ říká český reprezentant v paratriatlonu.

 

Číst více...

Objevujte s Alpou nejkrásnější místa Česka i Slovenska

Alpa a CyklotoulkyJak nejraději poznáváte nová místa? V létě na kole? A v zimě na běžkách? Nejlepší inspiraci pro objevování nových míst najdete v populárních pořadech Cyklotoulky a Běžkotoulky, které mají každý týden svou premiéru na ČT Sport.

 

Číst více...

S Alpou vás žádná překážka nezastaví

Gladiator Race 2020Rádi hledáte své limity? Posuňte je spolu s Alpou zase o kus dál na sérii překážkových běhů Gladiator Race. 12 závodů a stovky originálních překážek dokonale prověří vaše fyzické i psychické schopnosti. Ten euforický pocit v cíli vám ale všechnu bolest vynahradí!

Číst více...

Pojeďte s Alpou na populární bikerský seriál Nova Cup

Nova cup 2020Existujte celá řada způsobů, kterými můžete ukončit bikerskou sezónu. Projížďkou s dětmi. Nedělním výletem. Nebo také ostrým bikovým závodem, který si užijí rekreační i profesionální sportovci. Pojeďte s námi závod Alpa Hradec Králové.

Číst více...

Video z drsného závodu GLADIATOR RACE

gladiator race triumphalisALPA má sportovního ducha a nebojí se být součástí i drsnějších akcí či soutěží. Proto opakovaně podporujeme běžecký překážkový závod GLADIATOR RACE, který je plný adrenalinu, občasných odřenin ale především zábavy.

Číst více...

Okénko do kabiny České hokejbalové reprezentace

Během června probíhalo na Slovensku Mistrovství světa v hokejbalu, kde nechyběla Česká hokejbalová reprezentace. A ani naše výrobky nechyběly! Po celou dobu pomáhaly zkušeným maserům, kteří je využívali pro hráče, aby byli na další utkání ve formě.

Alpu používám k prokrvení i regeneraci, říká volejbalista Šimek

vit.simek3Volejbalu se věnuje už od dětství a pílí se dokázal probojovat až do první ligy, kde válčí za Velké Meziříčí. Jelikož v týmu nemají svého maséra, musí si prý pomáhat sami, problém v tom ale nevidí. „Vím, co mám dělat, když mě něco bolí. Své tělo už znám,“ prozradil v rozhovoru Vít Šimek. Jaké přípravky používá nejraději a jak by podle něj vypadal ten ideální?

Číst více...

Někdy s regenerací experimentujeme, říká volejbalista Žaba

ondra zaba2Ač v týmu nemají vlastního maséra, dokážou si volejbalisté prvoligového týmu z Velkého Meziříčí poradit sami. „Občas v kabině experimentujeme a zkoušíme, co bude nejlepší,“ prozrazuje smečař Ondřej Žaba. Maséra prý nepotřebuje, nejlépe mu dokáže pomoci manželka. Přitom ale nedá dopustit na klasickou Alpu či sportovní gely.

Číst více...

Fyzioterapeutka házenkářů Nového Veselí: Snažím se hráče vracet do původního stavu

alpa 1Práce s profesionálními házenkáři skýtá celou řadu úskalí, což potvrdí kdejaký fyzioterapeut či masér. Extraligové házenkáře z Nového Veselí má na starost fyzioterapeutka Marta Šilerová, která se jim věnuje naplno. A ve své práci si nemůže vynachválit produkty od Alpy: „Nejvíc jsem si oblíbila konopný balzám s eukalyptem. Má výborný vliv na klouby,“ chválí.

Číst více...

Nejvíc se mi osvědčila klasická Alpa, říká brankář házenkářů Nového Veselí

IMG 20190323_155445Není to jen o taktice a síle. Házenkáři musejí vítězství obětovat v přípravě a tréninku mnohem víc. Začíná to náročnou letní přípravou, končí kvalitní regenerací. Dobře si to uvědomuje i Vít Schams, první brankář extraligového Nového Veselí. Jak vypadá jeho tréninkový režim a které přípravky na regeneraci používá nejraději?

Číst více...

Jak se masírují fotbalisté ligových Bohemians?

Během sezony má jen minimum volných dnů. Čtyřiadvacetiletý Jakub Plíšek, který masíruje fotbalisty Bohemians Praha 1905, přiblížil, jak takový pracovní kolotoč ve fotbalové šatně vypadá. Prozradil také, které přípravky od Alpy používá nejraději a proč si nemůže vynachválit zejména hřejivou emulzi.

Číst více...

Díky Alpě se mi lépe dýchá, říká obránce Bohemians 1905 Šmíd

Ve 32 letech už má Michal Šmíd za sebou stovky náročných fotbalových zápasů. Nyní působí v Bohemians Praha 1905 a přiznává, že na regeneraci potřebuje delší čas, než když mu bylo dvacet let. Za ty roky se ale naučil rozpoznávat, co jeho tělo potřebuje, a tak nedá dopustit na masážní oleje a klasickou Alpu, po které se mu prý navíc dýchá lépe.

Číst více...

Práce se sportovci je náročná, říká fyzioterapeutka pardubických basketbalistů

Ivana-Sahankova-fyzioterapeutS hráči jezdí po zápasech, absolvuje s nimi také všechny tréninky. Fyzioterapeutka pardubických basketbalistů Ivana Sahánková přiznává, že má práce dost. Proto je ráda, že se může spolehnout na kvalitní produkty. Ty masážní využívá také od Alpy. „Hráči si vlastní produkty nepřinášejí, nechávají to čistě na mně. Sama preferuji spíše základní emulze a oleje,“ přiznává.

Číst více...

Masáž je zlatý hřeb regenerace, říká basketbalista Nečas

Foto NečasChystá se na nejtěžší část sezony. Ví, že i letos budou boje o postup v basketbalovém play-off hodně bolet. „Času na regeneraci není tolik, musíme si většinou poradit dle možností," říká osmatřicetiletý pivot Pardubic Radek Nečas. Jak nejraději regeneruje a co mu pomáhá na ztuhlé svaly?

Číst více...

S Alpou se pracuje skvěle, říká masér hokejových Pardubic

Martin Mandys - s Alpou se pracuje skvěleU hokejových Pardubic pracuje už pěknou řádku let, rukama mu prošla nejedna hvězda. Masíroval i zlaté olympioniky z Nagana, například legendárního brankáře Dominika Haška. Martin Mandys se během let stal pardubickou stálicí, a tak prozradil, jak vypadá práce hokejového maséra a které masážní přípravky si hráči pochvalují nejvíce.

Číst více...

Newsletter

Přihlašte se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy

Nahoru