Reference

Vítězný recept florbalových šampionů Tatranu odhalen: Proč je ALPA klíčem k úspěchu na hřišti i mimo něj?

52825590566 4eae1afefc_kKdyž se řekne Tatran Střešovice, každému fanouškovi florbalu se zalesknou oči. Tento legendární klub je nejen nejstarší, ale také nejúspěšnější český florbalový tým. Nyní, po 8 letech a napínavém finále Superligy, které skončilo prodloužením, Tatran slaví svůj 17. titul. Klíčem k úspěchu je nejen talentovaný hráčský kádr, ale také kvalitní regenerace hráčů po trénincích a zápasech.

 

Číst více...

Regeneraci by neměli podceňovat ani mladí hráči, říká fyzioterapeut hokejbalové reprezentace

evzen buscikNejsou nezničitelní, i když si to často myslí. Mladí sportovci mají tendenci podceňovat regeneraci, která je přitom zásadní součástí tréninkového procesu. „V posledních letech jsme se ale v přístupu k regeneraci zásadně posunuli – pro celý hokejbal je to velmi důležité téma,“ říká Evžen Buščík, který od roku 2016 působí v roli fyzioterapeuta hokejbalové reprezentace.

Číst více...

Basketbalistky už daleko více vnímají přínos regenerace, říká masér Žabin Brno

ALPA9Když značka ALPA navázala před začátkem této basketbalové sezony partnerství s klubem BK Žabiny Brno, jednalo se doslova o spojení legend. Vždyť moravský tým má na kontě 14 mistrovských titulů, 18x vyhrál Český pohár a jednou dokonce Euroligu, nejprestižnější soutěž v Evropě!  „Jsem velmi rád, že jsme dokázali propojit tradiční český klub s tradiční českou značkou,“ říká Radek Šír, generální manažer klubu.

 

Číst více...

Nejlepší regenerační metoda je vítězství, říká fyzioterapeut Tatranu

MK3 2505Je nejstarším i nejúspěšnějším českým florbalovým klubem. Tatran Střešovice má ve sbírce celkem 21 mistrovských titulů – šestnáct jich vybojovali muži, pětkrát se z nejcennější české trofeje radovaly ženy. A také letošní sezonu mají oba elitní týmy tradičního pražského klubu rozjetou skvěle! „Vítězství jsou nejlepší metoda regenerace, protože pozitivně ovlivňují psychiku,“ říká s úsměvem Mgr. Václav Bechyňák, fyzioterapeut elitního týmu mužů.

 

Číst více...

Alpa nabízí rozmanitou nabídku top kvalitních výrobků na českém trhu, shodují se masér a lékařka házenkářů Nového Veselí

alpaHázená je tvrdý sport, avšak není to jen o taktice, rychlosti a síle. Kvalitní přípravu musí doplňovat také kvalitní regenerace. Extraligoví házenkáři Nového Veselí se už několik let spoléhají na celou řadu výrobků společnosti Alpa. Jak jsou s přípravky spokojeni, a které z nich využívají nejčastěji, shrnuje masér týmu Štěpán Havlíček. „Alpa nabízí top výrobky na českém trhu. Je veliká škoda, že spousta běžných uživatelů, ale i sportovců hledá zázraky ze zahraničí, přitom cenově dostupná kvalita naší republiky je stále nedoceněná,“ doplňuje v rozhovoru klubová lékařka MUDr. Jana Smékalová.

 

Číst více...

„Když člověk chce, tak to jde!“ říká nevidomý triatlonista Ondra Zmeškal

3. tandem_1Absolvoval několik ironmanů, získal titul mistra světa v dlouhém triatlonu, dokázal zdolat maraton na Velké čínské zdi a na kole objel trať Tour de France. I pro zdravého sportovce by byly takové výzvy extrémně náročné. Jenže Ondřej Zmeškal je nevidomý. „Vždycky mám radost, když někoho dokážu popostrčit, aby udělal něco navíc,“ říká 31letý triatlonista, který je velkou inspirací nejen pro handicapované, ale i pro zdravé sportovce.

Číst více...

ALPA: Od Frištenského k hokejové Spartě

alpa logoZa Spartu poprvé nastupuje legendární Karel „Káďa“ Pešek, Praha zatím nemá ani jediný zimní stadion a hlavou české země je stále rakouský císař František Josef I. Píše se rok 1913. A na český trh vstupuje ALPA. Přečtěte si příběh lahvičky s modrou etiketou, po které někdy sáhl každý z nás. Je vysokou školou marketingu i součástí české historie.

 

Číst více...

Prima CUP: nasedněte na kolo a projeďte nejkrásnější místa Česka

ALPA je partnerem seriálu Prima CupNa úvod několik čísel: 12 závodů, 1 113 kilometrů a nekonečné množství zážitků! Seriál závodů horských kol Prima CUP 2021 je u konce, s letošním ročníkem se bikeři rozloučili závodem ALPA Hradec Králové. A do východočeského města se brzy vrátí – na stejném místě totiž odstartuje ročník 2022. Zapište si proto do diáře nová data!

Číst více...

Otestujte svou formu jako gladiátoři

Alpa byla partnerem Gladiator Race v Nové PacePlazit se pod nastartovaným tankem, startovat z westernového městečka či probíhat historickou pevností. Gladiator Race není tuctový překážkový závod. Naopak. Specifické prostředí a originální překážky jsou pro výkonnostní i rekreační sportovce komplexní výzvou. Připravte se na ni s Alpou, která byla partnerem celého seriálu.

Číst více...

Nejhůř mi bylo při horských etapách, říká Ondřej Zmeškal, který jako první nevidomý cyklista projel Tour de France

Nevidomý Ondřej Zmeškal projel Tour de France i díky AlpěV minulosti přeběhl Česko, absolvoval maraton na Velké čínské zdi a jako triatlonista zvládl ironmanský závod. A před pár týdny předvedl Ondřej Zmeškal další senzační výkon: jako první nevidomý cyklista absolvoval celou trať legendární Tour de France! „Bylo to těžké, ale ani jednou jsem nezapochyboval, že ten závod dokončíme,“ říká český reprezentant v paratriatlonu.

 

Číst více...

Objevujte s Alpou nejkrásnější místa Česka i Slovenska

Alpa a CyklotoulkyJak nejraději poznáváte nová místa? V létě na kole? A v zimě na běžkách? Nejlepší inspiraci pro objevování nových míst najdete v populárních pořadech Cyklotoulky a Běžkotoulky, které mají každý týden svou premiéru na ČT Sport.

 

Číst více...

S Alpou vás žádná překážka nezastaví

Gladiator Race 2020Rádi hledáte své limity? Posuňte je spolu s Alpou zase o kus dál na sérii překážkových běhů Gladiator Race. 12 závodů a stovky originálních překážek dokonale prověří vaše fyzické i psychické schopnosti. Ten euforický pocit v cíli vám ale všechnu bolest vynahradí!

Číst více...

Pojeďte s Alpou na populární bikerský seriál Nova Cup

Nova cup 2020Existujte celá řada způsobů, kterými můžete ukončit bikerskou sezónu. Projížďkou s dětmi. Nedělním výletem. Nebo také ostrým bikovým závodem, který si užijí rekreační i profesionální sportovci. Pojeďte s námi závod Alpa Hradec Králové.

Číst více...

Video z drsného závodu GLADIATOR RACE

gladiator race triumphalisALPA má sportovního ducha a nebojí se být součástí i drsnějších akcí či soutěží. Proto opakovaně podporujeme běžecký překážkový závod GLADIATOR RACE, který je plný adrenalinu, občasných odřenin ale především zábavy.

Číst více...

Okénko do kabiny České hokejbalové reprezentace

Během června probíhalo na Slovensku Mistrovství světa v hokejbalu, kde nechyběla Česká hokejbalová reprezentace. A ani naše výrobky nechyběly! Po celou dobu pomáhaly zkušeným maserům, kteří je využívali pro hráče, aby byli na další utkání ve formě.

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru