ALPA nastartovala juniorský národní tým hokejbalu a ten v přípravě porazil Slovensko 4:2

ALPA podporuje hokejbal - hráč Filip MacekO víkendu 14. – 15. 8. 2021 se na Zimním stadionu v Litomyšli uskutečnila vrcholná akce pro hokejbalový národní tým juniorů do 21 let. V sobotu český nároďák nadějí smolně podlehl Slovensku 1:2 po nájezdech. Junioři ale kvalitně zregenerovali za podpory masážních gelů a hemato krémů ALPA a druhý den v neděli hřiště ovládli a vyhráli nad slovenskými vrstevníky 4:2! S ohlasy se podělil důležitý článek obrany českého týmu Filip Macek.

 


Česká hokejbalová reprezentace hráčů do 21 let dvakrát po sobě přišla o vrcholný světový šampionát z důvodu špatné situace kolem pandemie covidu. Nejtalentovanější hokejbalisté z České republiky se ale svého vrcholu dočkali i za podpory masážních gelů a dalších přípravků na regeneraci ALPA. I díky kvalitní regeneraci se juniorští reprezentanti dostali po kruté porážce hned druhý den zpátky do tempa a ovládli odvetu se Slovenskem, které našim sportovním nadějím podlehlo 2:4.

„Měli jsme před sebou opravdu náročný program, v sobotu jsme dopoledne ve velkém horku potrénovali a hned za nějaké čtyři hodiny se vrhli do zápasu proti silným Slovákům. Ty jsme sice přehrávali a přestříleli 33 ku 17, ale naše koncovka byla žalostná, možná i díky tuhé obraně a důrazné hře Slovenska, z níž jsme si odnesli kupu naraženin,“ popisuje náročný program obránce národního týmu hokejbalu hráčů do 21 let Filip Macek.

Sekyry od hokejek, naraženiny?! Maséři mi aplikovali hemato krém a mohl jsem opět naskočit

Juniorský tým hokejbalu podporovaný přípravky ALPARealizační týmy všech hokejbalových reprezentací jsou ale vybaveny masážními gely, hemato krémy, francovkami a dalšími pomocníky, jak hráče dostat do správné provozní teploty a po náročném výkonu rychle a efektivně zregenerovat. „Okamžitě po utkání nám trenéři s maséry rozdali masážní chladivé gely po výkonu, musím uznat, že to byl balzám pro mé pomlácené nohy od slovenských hokejek a nějakých těch koňárů z blokování střel,“ upozorňuje Filip Macek, který patřil mezi nejobětavější hráče týmu, z pozice obránce navíc vydatně podporoval útok, kde hráči dostávali pořádně do těla.

„Odnesl jsem si hned dva koňáry v oblasti stehen a po sekyře slovenského hráče nad kotník jsem skoro nemohl chodit. Maséři mi ale aplikovali hemato krém a druhý den jsem byl připraven opět v plné síle naskočit,“ prozrazuje Macek, jehož mateřským klubem je extraligový tým z pražské Hostivaře.

Bez přípravků od ALPY už nedám ani ránu!

ALPA a český hokejbal hrají spoluNárodní tým juniorů do 21 let chtěl samozřejmě více než tříleté přípravy na vrcholnou akci zakončit vítězstvím, což se také povedlo. Češi v neděli porazili Slováky 4:2, ale utkání to bylo dramatické se spoustou vyloučených na obou stranách. „Slováci moc neunášeli, když jsme po dvou třetinách vedli o tři góly, byl to tuhý boj a jsem moc rád, že jsem se v něm cítil, jako bych v sobotu jen odpočíval.

Jsem přesvědčen, že to je i díky kvalitní regeneraci, kterou nám realizační tým dopřává díky společnosti ALPA. Hemato krém jsem si na obražené místo aplikoval vůbec poprvé a teď už bez něho nedám ani ránu,“ přiznává obránce reprezentační jednadvacítky Filip Macek. „Maséři nám domů každému věnovali i chladící regenerační masážní gely, je to příjemné promazat si bolavé končetiny po zápase, a ještě večer před spaním a ráno se cítit jako znovuzrozený,“ těšilo Macka.

„Chtěl bych moc poděkovat za perfektně zorganizovanou vrcholnou mezinárodní akci a všem partnerům, hlavně tedy společnosti ALPA za naši podporu, bez vás bychom to nedali,“ vzkazuje s velkým vděkem a upřímností ve tváři Macek.

Přečtěte si reportáž z odvetného utkání se Slovenskem.

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru