S RunTour je radost běžet. ALPA u toho nebude chybět

runtour alpaTolik úsměvů a radosti na žádné jiné běžecké akci neuvidíte. Rodinný seriál ČEZ RunTour je oblíbený nejen pro nádherné tratě a perfektní organizaci, ale také pro jedinečnou atmosféru, ke které přispívá také ALPA. I v letošním roce se s ní budete moci setkat na všech osmi závodech.

 

ČEZ RunTour patří k největším i nejoblíbenějším běžeckým akcím v Česku, za což získává uznání nejen v podobě vyprodaných startovních listin, ale pravidelně také od Českého atletického svazu, který každoročně oceňuje nejlepší běžecké seriály.

runtour alpa2Proč běžci seriál ČEZ RunTour tolik milují? Důvodů je celá řada, ale k těm nejdůležitějším patří nádherné trasy, nesmírně přátelská atmosféra vystižená heslem #JERADOSTBĚŽET, perfektní organizace, originální finisherské medaile a také bohaté zázemí pro účastníky.

Jeho součástí bude i v nadcházejí sezoně stánek ALPA, ve kterém si běžci mohou před startem nechat prohřát svaly ALPA hřejivou emulzí. A po závodě naopak přijít odpočinout a zregenerovat s ALPA SPORT gelem. Na masážní lehátko tam účastníci ulehnou pod citlivé ruce masérů z Nadace Leontinka, která podporuje nevidomé.

Příjemnou pozornost najdou běžci také ve svých startovních taškách, jejichž součástí budou produkty ALPA. Sami se tak budou moci přesvědčit o kvalitně sportovní řady.

Už tradičně si mohou RunTouráci vybrat ze startů na tři, pět a deset kilometrů, které jsou zajímavé pro začátečníky i pro elitní atlety. Pro malé běžce pak budou připravené dětské závody na 500 a 1000 metrů.

runtour alpa3Do nové sezony vstupuje RunTour s velkou novinkou: štafetovými závody! Ty se uskuteční v rámci desetikilometrového běhu. Vybrat si přitom budete moci ze dvoučlenné štafety, kdy oba její členové poběží 5km úsek, nebo čtyřčlenné štafety, kdy si všichni účastníci mezi sebe rozdělí úseky o délce 2,5 km. O radost ze závodu se tak budete moci podělit s rodinou, přáteli nebo kolegy v práci.

„Dlouhodobě jsou pro nás při pořádání závodů nejdůležitější běžecká radost, zážitek z krásné trati a úsměvy v cíli. Teď proto dáváme RunTourákům možnost, aby se o svou radost mohli podělit a sdílet ji. Proto se na štafety moc těším a myslím si, že jsou dalším přirozeným doplněním našeho závodního programu,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour.

Co závod, to jedinečný zážitek

Osm nádherných měst, osm nádherných tras. Pořadatelé seriálu ČEZ RunTour mají naplánovanou další úžasnou sezonu, ve které bude opět platit: co závod, to jedinečný zážitek!

runtour alpa4Poprvé se poběží už 25. března v Českých Budějovicích. V jihočeské metropoli se tisícovky běžců seřadí do startovního koridoru přímo na historickém náměstí Přemysla Otakara II., odkud se vydají na rovinatou trať vedoucí po cyklostezce podél Vltavy i malebnými dlážděnými uličkami historické části města.

Následně se seriál přesune do Kopřivnice (15. dubna), kde se poběží po testovacím polygonu automobilky Tatra. Svou formu prověříte na různých površích a terénech, na kterých se testuje kvalita světoznámých nákladních vozů.

Pohodovou atmosféru si užijete 13. května u Brněnské přehrady. Klidná vodní hladina, široké travnaté plochy, zalesněné stráně, parníky na vodě… U vody poběžíte také 27. května, kdy bude závod RunTour hostit Ústí nad Labem, z jehož centra doběhnete podél řeky až na dohled ikonického hradu Střekov.

K nejrychlejším tratím v celém seriálu patří Olomouc (22. července), kde na vás čekají nádherné Smetanovy a Čechovy sady, které jsou v hanácké metropoli oázou klidu i zárukou rychlých časů.

Za dalším závodem se účastníci přesunou napříč celým Českem, konkrétně do Karlových Varů (23. září). Tamní lázeňské centrum je od roku 2021 zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. A není se co divit! Romantické kolonády, krásné lázeňské domy z 19. století i celé údolí říčky Teplé vás ohromí!

Královským závodem celé sezony je RunTour Praha (7. října). Nejrychlejší trať. Nejoblíbenější závod. Největší počet účastníků. I tentokrát se uskuteční v parku Ladronka, kde se můžete těšit na krásné výhledy na Prahu a rychlou trať s minimem zatáček.

Tečku za celou sezonou udělá RunTour už tradičně v Pardubicích (21. října), kde se poběží po dostihovém závodišti a jedinečná trať vás zavede i k nádherným stájím.

Chcete také rokem 2023 proběhnout s úsměvem? Přihlaste se na některý závod ČEZ RunTour a přijďte si užít jedinečnou atmosféru. A nezapomeňte navštívit stánek ALPA.

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru