Mráz jako výzva: jak na sportování v zimním období

zimni beh_v_leseKdyž se rtuť teploměru propadne pod nulu, mnozí z nás by nejraději zalezli pod teplou peřinu. V Alpě jsme ale přesvědčeni, že mráz je jen další výzva, kterou můžeme aktivně zdolat. A jako vždy pro vás máme pár zaručených tipů, jak si zimní období vychutnat bez újmy na zdraví a s úsměvem na tváři.

 

klasicke lyzovani_v_zimeNež se vrhnete do vašich oblíbených sportovních aktivit, nezapomeňte na kvalitní rozehřátí. Považujte rozcvičku za nezbytný rituál, který vás připraví na následující výkony a zároveň vás ochrání před mrazivým šokem. Začněte s dynamickými cviky, které vám rozpumpují krev – zkuste například energickou chůzi, běhání na místě či skákání. Až vaše svaly budou dostatečně prohřáté, dopřejte jim jemné protažení, ale s rozvahou – v zimě svaly protahujme opatrněji. Pro přípravu svalů na zátěž a jejich rozehřátí vám může skvěle pomoci HŘEJIVÁ MASÁŽNÍ EMULZE nebo HŘEJIVÝ ROZTOK. Oba jsou ideální volbou pro vaši sportovní lékárničku.

ledni hokej_v_zimePak už se můžete bez obav vrhnout na vaší oblíbenou zimní disciplínu. Ať už je to běh, piruety na ledě nebo sjezd na lyžích, nezapomeňte na vrstvení oblečení. Váš sportovní outfit by měl zahrnovat termoaktivní spodní vrstvu, která odvede pot a udrží vás v suchu, teplou izolační vrstvu a kvalitní bundu, která vás spolehlivě ochrání před nepřízní počasí.

Bezpečnost je na prvním místě – zkontrolujte si své vybavení a ujistěte se, že je v top kondici. ilba a chrániče jsou vaši nejlepší přátelé na sjezdovce i na ledě. Pokud se chystáte na výpravu do hor, nezapomeňte dát vědět o své trase a vezměte s sebou mobilní telefon.

sjezdove lyzovani_v_zimeV zimě denní světlo mizí rychle, tak si na večerní sportování nezapomeňte s sebou vzít světlo – reflexní prvky a čelovka zajistí, že budete vidět a bezpečně dorazíte zpět domů.

A nakonec, po sportu nesmíme zapomenout na regeneraci. Mějte vždy po ruce emulzi nebo gel, který pomůže uvolnit napjaté svaly a zregenerovat tělo po náročné aktivitě.

Zima je ideální pro sportování a aktivní relaxaci, stačí jen být dobře připraveni. S našimi tipy a produkty můžete vyrazit do zimní přírody s jistotou, že vás nic nezaskočí. Tak neváhejte a užijte si zimu naplno!

S pozdravem plným endorfinů,

Váš tým Alpa, a. s.

DOPORUČUJEME TYTO PRODUKTY

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru