Jak se masírují fotbalisté ligových Bohemians?

Během sezony má jen minimum volných dnů. Čtyřiadvacetiletý Jakub Plíšek, který masíruje fotbalisty Bohemians Praha 1905, přiblížil, jak takový pracovní kolotoč ve fotbalové šatně vypadá. Prozradil také, které přípravky od Alpy používá nejraději a proč si nemůže vynachválit zejména hřejivou emulzi.

Jak dlouho už působíte u fotbalistů Bohemians Praha 1905?
Na konci této sezony už to bude tři a půl roku, co jsem se stal součástí realizačního týmu Bohemians Praha 1905. Předtím jsem půl roku působil u mládežnické kategorie Slavie U17.

V týmu máte na starost hráče různých věkových kategorií. Od juniorů až po veterány. Liší se jejich požadavky na vás podle věku?
Podle věku ne, ale různé požadavky mají. Například jsou hráči, kteří chodí na masáže pravidelně – třeba stejný den v týdnu. A vůbec nezáleží na tom, jestli jsou mladí nebo staří.

Fotbalisté jsou v sezoně v jednom kole, zápasy nebo trénink mají prakticky každý den. Všechno absolvujete s nimi. Máte během sezony vůbec nějaké volno?
Ano, volné dny jsou, ale obvykle ne víc než jeden v týdnu. V případě, že se hraje v týdnu i pohár nebo je v plánu další ligový zápas téměř ihned po tom předešlém, tak volno není vůbec.

O masérech se často říká, že mají na starosti zábavu v kabině – jako třeba známý masér fotbalové reprezentace Eda Poustka. Jak to máte na Bohemce vy?
I tady máme maséry a kustoda, kteří se dají označit za vtipálky, nebo si z nich i sami hráči dělají srandu.

Jak to vypadá po zápase? Čekají na vás hráči frontu?
Ihned po zápase se masírují pouze akutní případy, jinak ne. Regenerace probíhá většinou až v průběhu tréninkového týdne.

Jaké ke své práci nejraději používáte přípravky?
Ze všeho nejraději používám olej, masážní emulzi či před zápasem hřejivou emulzi. Jsou i hráči, kteří využívají klasickou Alpu. Používám ji ale také já.

Říkal jste, že před zápasem rád používáte hřejivou emulzi od Alpy. V čem je podle vás tak dobrá?
Tyhle masážní emulze zejména zvyšují cirkulaci krve v pokožce, takže tím zvyšují množství a rychlost odplavování metabolitů. Užitím v době před zápasem dokáže perfektně zahřát zatuhlé svaly.

Newsletter

Přihlašte se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy

Naše adresa pro osobní vyzvednutí zboží

Alpa, a.s.
Hornoměstská 378
594 01 Velké Meziříčí
Neváhejte nám zavolat.
+ 420 566 521 401 - 3
Nahoru