Otestujte svou formu jako gladiátoři

Alpa byla partnerem Gladiator Race v Nové PacePlazit se pod nastartovaným tankem, startovat z westernového městečka či probíhat historickou pevností. Gladiator Race není tuctový překážkový závod. Naopak. Specifické prostředí a originální překážky jsou pro výkonnostní i rekreační sportovce komplexní výzvou. Připravte se na ni s Alpou, která byla partnerem celého seriálu.

Nejdůležitější je výběr lokalit

alpa gladiator race nova paka2Na rozdíl od jiných překážkových závodů nestavějí pořadatelé tratě na zelené louce, ale snaží se najít harmonii a propojení se zajímavými místy, ve kterých závody pořádají. Účastníkům tak dávají možnost závodit na milovickém tankodromu, v historické pevnosti Josefov, na pardubickém dostihovém závodišti nebo třeba v drsných krkonošských kopcích. Poslední závod letošního ročníku 2021 přivítala 16. října Praha, kde se uskutečnil závod Original, jeho noční alternativa a také doprovodné závody pro děti.

„Výběr lokalit je pro nás naprosto stěžejní. Nechceme být tuctovým závodem. Chceme, aby naše závody byly jedinečné a každý měl své specifické pozadí,“ řekl ředitel závodu Roman Šinkovský v rozhovoru pro běžecký časopis RUN. „Kde jinde se vám stane, že do vás několikrát narazí netopýr jako v pevnosti Josefov. V podzemních kasematech jich v noci létá hodně,“ směje se.

Akce je určena pro všechny

alpa gladiator race nova paka6On sám je reprezentantem v adventure race, vícedenních extrémních závodech, během kterých závodníci překonávají několikasetkilometrové trasy pěšky, na kole, po vodě i třeba lezením. „Při vymýšlení závodu jsme se snažili o to, aby si účastníci během hodiny a půl prožili to, co my zažíváme při adventure race třeba čtyři nebo pět dnů,“ popisoval v rozhovoru. „Nikdo se ale nemusí obávat, že by se nedostal do cíle. Záleží totiž na přístupu každého závodníka. Pokud to pojme jako závod a poběží na co nejlepší čas, tak si sáhne na dno. Pokud chce někdo hlavně dokončit, může si trať vychutnávat a když nezvládne nějakou překážku, jen za ni dostane náhradní úkol, který ho zdrží.“

Také proto jsou účastníci rozděleni do kategorií RACE, OPEN a FUN podle toho, jaké jsou jejich ambice. „Popularita překážkových závodů jde napříč generacemi. Viděl jsem, jak otec s dcerou společně překonávají překážky. Spojují je pak silné zážitky! To je naprosto fantastická záležitost,“ podotýká Šinkovský.

Domů pojedete se zážitky

alpa gladiator race nova paka3Na trať se účastníci vydávají intervalovým startem, díky čemuž se na překážkách netvoří fronty. Jejich škála je přitom velmi pestrá, organizátoři se při jejich tvorbě inspirovali slavnými zahraničními závody, ale vymysleli také řadu vlastních – jednou z nich jsou například ALPA barely, při kterých účastníci přenášejí barely po stanovené trase.

Překážky i připravené tratě účastníky prověří velmi komplexně – po běžecké i silové stránce, po vytrvalostní i rychlostní, po fyzické i psychické. ALPA je tu od toho, aby vám pomohla s jejich zdoláním. Před závodem připravte své svaly ALPA hřejivou emulzí. Po závodě urychlete jejich regeneraci s ALPA masážním olejem SPORTOVNÍM a v případě drobného úrazu podpořte rehabilitaci ALPA HEMATO krémem.

Počítejte s tím, že budete mokří, umazaní od bahna, zpocení a možná se na vašich rukách objeví pár nových puchýřů. To všechno ale přebije fantastický zážitek, radost z překonání překážek i sebe sama!

Více o závodech Gladiator Race najdete na www.gladiatorrace.cz.

Fotky jsou z Gladiator Race v Nové Pace.

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru