Prima CUP: nasedněte na kolo a projeďte nejkrásnější místa Česka

ALPA je partnerem seriálu Prima CupNa úvod několik čísel: 12 závodů, 1 113 kilometrů a nekonečné množství zážitků! Seriál závodů horských kol Prima CUP 2021 je u konce, s letošním ročníkem se bikeři rozloučili závodem ALPA Hradec Králové. A do východočeského města se brzy vrátí – na stejném místě totiž odstartuje ročník 2022. Zapište si proto do diáře nová data!

Kdybyste sečetli nejdelší trasy všech závodů Prima CUPu 2021, došli byste k číslu 1 113 km. Pro lepší představu: přibližně stejná vzdálenost odděluje pražské Staroměstské náměstí od Eiffelovy věže v Paříži. A to už je pořádná výzva!

Jedna atraktivnější lokalita než druhá

Prima CUP - momentka cyklistky Lenky FridrichovéSoučástí každého závodu Prima CUPu jsou ale také kratší trasy a dětské závody, proto si nádherné tratě vedoucí nejkrásnějšími místy Česka může užít opravdu každý. Bez ohledu na svou výkonnost přitom objevíte nádherné lokality – v Hradci Králové se závodníci dostali do historického centra, v Krkonoších vystoupali do výšky 1 208 metrů ke Špindlerovce, v Mikulově se projeli mezi malebnými vinicemi, na Broumovsku objevovali impozantní stolové hory a na Dolní Moravě vyjeli až ke Stezce v oblacích.

Sláva vítězům, čest všem účastníkům

Prima CUP - Muži elite vyhlášení vítězůCelkovým šampionem se stal už počtvrté Filip Adel, mezi ženami byla nejlepší Lenka Fridrichová. Vítězi ale byli všichni účastníci, kteří si užili některou z tras. Nechyběli mezi nimi ani známé osobnosti, například naganský šampion Dominik Hašek, olympionička Kateřina Nash, hudebník Jan Maxián nebo držitel šesti zlatých medailí z paralympiády Jiří Ježek.

Nejstaršímu účastníkovi bylo 75 let, ti nejmladší projeli pod modrou cílovou branou s nápisem ALPA teprve na odrážedlech. „Z těchto závodů na celonárodní úrovni přicházejí závodníci, kteří pak vyhrávají olympiády, například Jarda Kulhavý,“ řekl během slavnostního vyhlášení letošního ročníku Petr Marek, předseda Svazu cyklistiky ČR.

S produkty ALPA k lepším výkonům

Prima CUP - závod v plném prouduAť závodníci stoupali v letošním roce na krkonošské vrcholy, bojovali s pískem v okolí Hradce Králové nebo objevovali neznámé stezky v Rychlebských horách, mohli se spolehnout na produkty ALPA. Ta je jedním z hlavních partnerů Prima CUPu. Před startem se tak účastníci připravili na výkon ALPA hřejivou emulzí. Po závodě mohli urychlit regeneraci s ALPA masážním olejem SPORTOVNÍM a v případě pádu podpořit rehabilitaci ALPA HEMATO krémem.

Sezóna 2022 se blíží

Chcete si některou trasu příští rok užít také? Už nyní jsou známé termíny všech závodů na rok 2022. Více informací o jednotlivých závodech najdete na webu www.iprimacup.cz.

Prima CUP 2022

 •         16. dubna: Hradec Králové
 •         15. května: Stolové hory
 •         21. května: Opava
 •         28. května: Dolní Morava
 •         11. června: Sázava
 •         25. června: Most
 •         1.-5. července: MTB trilogy
 •         5.-6. srpna: Sahara Race
 •         20. srpna: Karlovy Vary
 •         3. září: Harrachov
 •         10. září: Rallye Sudety
 •         28. září: Gočárovy schody
 •         1. října: Mikulov

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru