Přípravky Alpa už desítky let pomáhají vrcholovým i rekreačním sportovcům

Aplikace před sportem

Hřejivé přípravky zajistí „startovací” masáž a automasáž před sportovním výkonem a jinou fyzickou zátěží. Jejich účinné hřejivé látky – VBE (Vanillyl Butyl Ether - látka, která příjemně voní po vanilce a nevyvolává pálení a svědení), zázvorový extrakt a kafr – prohřívají a prokrvují pokožku.

ZÁZVOROVÝ EXTRAKT
Zázvorník lékařský neboli zázvor je prastará kulturní plodina. Léčivou drogou je oddenek, který je poměrně mohutný, hlízovitý a dužnatý. Má typické aroma a štiplavou chuť. V tradičním přírodním léčitelství se zázvor používá při špatném prokrvení končetin. Díky svému protizánětlivému působení může být velmi účinným pomocníkem lidí trpících revmatoidní artritidou. Blokuje důležité mediátory zánětu a tlumí i otok. Působí navíc jak proti chronickým, tak proti akutním zánětům. Používá se ve formě obkladů a mastí.

ALPA EMULZE hřejivá

ALPA EMULZE hřejivá

Je určena k přípravné masáži svalu před sportovním anebo namáhavým pracovním výkonem. Kombinace extraktu zázvoru, kafru a Vanillyl Butyl Ether (látky, která příjemně voní po vanilce a nevyvolává pálení a svedení) mají výrazně hřejivé a prokrvující účinky na svaly. Obsahuje kreatin, který urychluje regeneraci a pomáhá zlepšit fyzickou kondici.
Balení: 210 ml, 1l

ALPA OLEJ hřejivý

ALPA OLEJ hřejivý

Je určen pro přípravnou masáž před sportovním výkonem nebo jinou fyzickou zátěží. Obsahuje kafr, který má výrazné prokrvující účinky a vyvolává hřejivý pocit. Přípravek je obohacen hřejivou látkou Vanillyl Butyl Ether, která příjemně voní po vanilce a na rozdíl od kapsaicinu, alkaloidu produkovaného chilli papričkami, nevyvolává pálení a svedení. Silice rozmarýnová a skořicová podporují krevní oběh a prokrvují tkáně.
Balení: 500 ml

ALPA ROZTOK hřejivý

ALPA ROZTOK hřejivý

Přípravek určený před sportovním výkonem a jiné fyzické zátěži. Unikátní směs hřejivé látky, kafru, rozmarýnové silice, extraktu ze zázvoru a kaštanu podporuje krevní oběh, prokrvuje pokožku a vyvolává hřejivý účinek. Masáž přípravkem navozuje prokrvení a prohřátí svalové tkáně a zajišťuje tak prevenci vzniku svalových křečí a možných poranění.
Balení: 250 ml

Výrobky řady ALPA SPORT naleznete:

V lékárnách a sítích prodejen:

Makro-logo
Globus logo
Teta-logo

 

Na eshopu:

Do obchodu

Na výrobky ALPA nedám dopustit, říká masérská legenda Pavel Křížek

Jihlava - Sportovní řadu výrobků ALPA v novém atraktivním designu testují v těchto dnech doslova na vlastní kůži fotbalisté FC Vysočina, s nimiž výrobce jedinečných masážních přípravků a zdravotních prostředků s víc jak stoletou tradicí dlouhodobě úspěšně spolupracuje.
„Již několik let trvající spolupráce s prvoligovou fotbalovou Vysočinou dokazuje, že naše výrobky pro vrcholové sportovce plně vyhovují nejnáročnějším požadavkům a díky svému složení, vlastnostem a výsledným účinkům snesou ta nejpřísnější měřítka," říká vedoucí obchodního úseku společnosti ALPA, a.s., Pavel Smažil.

HanusJeho slova potvrzuje Pavel Křížek, legendární masér a ikona ve svém oboru, jehož služeb využívá právě prvoligový jihlavský klub. „Nová řada produktů od společnosti ALPA má už tradičně vysokou kvalitu. Jsem rád, že díky této společnosti obvyklou masážní emulzi nahradila ALPA masážním olejem základním, který díky obsahu olivového oleje a vitamínu E vyživuje pokožku a je tak vhodný i pro její ošetření a ochranu," podotýká Pavel Křížek.

Ten si nemůže vynachválit také ALPA masážní olej sportovní, který je určen k relaxační masáži po sportovním výkonu nebo jiné fyzické zátěži. „Namožené svalstvo fotbalistů dokáže tento nový olej po zápase skvěle zklidnit. Tím, že obsahuje směs mentolu, kafru a rostlinných silic, prokrvuje pokožku a eukalypt v něm obsažený působí povzbudivě. Navíc má příjemnou vůni," pochvaluje si přípravky od ALPA Pavel Křížek.

Dvorak vSpolupráci podle něj velmi vítá rovněž tým lékařů a fyzioterapeutů, kteří využívají široký sortiment produktů, který značka ALPA prvoligovému klubu poskytuje. Z jejich hlediska to jsou především bylinné masážní hřejivé oleje určené pro přípravnou masáž před sportovním výkonem nebo jinou fyzickou zátěží. Obsahují kafr, který má výrazné prokrvující účinky a vyvolává hřejivý pocit.

Z pohledu Pavla Křížka se týmu fyzioterapeutů osvědčuje rovněž ALPA emulze hřejivá se zázvorem a bylinnými extrakty v praktických tubách, která je určena k přípravné masáži svalů před sportovním výkonem. „ Zázvor a kafr krásně hřejí a prokrvují svaly. Už po krátké masáži tímto přípravkem jsou svaly dobře připraveny na zvýšenou námahu. Emulze navíc dobře funguje i na zatuhlé svalstvo, například záda nebo krk a šíji," dodává zkušený masér, pod jehož rukama se evidentně úspěšně vracela energie do svalů i hokejovým vítězům z olympijského Nagana.

Každodenní pozitivní zkušenosti s masážními oleji, emulzemi, ale také masážními roztoky Sport Star mají ale hlavně samotní jihlavští fotbalisté. „Bez startovací masáže od Pavla Křížka, anebo aspoň rychlé automasáže masážním roztokem od ALPY si zátěžový trénink neumím představit. Když se naopak vrátím do kabiny, tak se po sprše těším na relax a hýčkání utahaných svalů masážním olejem," rozpovídala se na masérském lůžku jihlavská brankářská jednička Jan Hanuš. Ten se v masérně vystřídal s útočníkem Pavlem Dvořákem. „ALPA to je pro mě tradice, která nezklame. Z dětství si pamatuju klasickou francovku a její vůni a jsem rád, že na jejích základech ALPA vytvořila podle mě skvělou řadu dalších přípravků, které fungují a pomáhají," uzavírá hráč FC Vysočina Jihlava.

Reference

Výrobky Sport Star používají i hráči extraligových klubů

Masážní přípravky

Základní masážní olej a emulze jsou vhodné ke každodenní masáži pro uvolnění svalů a kloubů, prokrvení tkání a odstranění fyzické a psychické námahy.

ALPA EMULZE základní

ALPA EMULZE základní

Emulze je bez efektu chladivá/hřejivá. Je určena k univerzální masáži pro uvolnění svalů a kloubů, prokrvení tkání, odstranění fyzické a psychické námahy. Díky výbornému kluzkému efektu je možno ji použít i pro delší masáž nebo automasáž. Nedráždí ani nevysušuje pokožku, naopak ji příjemně zvláční. Obsahuje kreatin, který urychluje regeneraci.
Balení: 210 ml, 1l

ALPA OLEJ základní

ALPA OLEJ základní

Je určen pro každodenní masáž. Díky obsahu olivového oleje a vitamínu E vyživuje pokožku a je tak vhodný i pro její ošetření a ochranu.
Balení: 500 ml

Regenerace a proti bolesti

Přípravky sportovní řady jsou nejen výbornou prevencí, ale navíc výrazně urychlují regeneraci např. u podlitin nebo naraženin.

ALPA FRANCOVKA

ALPA FRANCOVKA

Lihový roztok přírodních rostlinných silic, ale i dalších aromatických látek. Osvědčený domácí prostředek. Směs 14 bylin, které mírní bolesti při svalovém a kloubním revmatismu, odstraňují únavu po tělesné zátěži. Používání francovky je výbornou prevencí chorob z nachlazení, zabraňuje proleženinám. Navozuje příjemné osvěžení jako přísada do koupele (cca 10–20 ml přípravku na 50 l vody). Působí příznivě na celý lidský organismus.
Balení: 60 ml, 160 ml, 1l

ALPA HEMATO KRÉM rehabilitační

ALPA HEMATO KRÉM rehabilitační

Unikátní směs bylin v kombinaci s methylsalicylátem výrazně urychluje revitalizaci u naraženin a podlitin. Při masáži napomáhá dosažení příznivých účinků při obtížích pohybového aparátu. Výrazně urychluje regeneraci postižených partií těla.
Balení: 75 ml

Aplikace po sportu

Chladivé přípravky výrazně chladí a prokrvují pokožku. Používají se po sportovní aktivitě k chladivé masáži, která uvolňuje svalstvo. Zároveň příznivě působí při obtížích pohybového aparátu a celkové únavě – urychlují rekonvalescenci.

OLEJ ZE SIBIŘSKÉ JEDLE
Jedle sibiřská (Abies sibirica) je jehličnatý strom, přirozeně roustoucí v sibiřské tajze. Obsahuje velké množství éterických fytoncidů, které podporují antibakteriální, antimykotické a antivirové procesy, pomáhají posilovat imunitní a oběhový systém a zmírňují zánětlivé stavy. Je také bohatý na terpeny - sloučeniny rostlinného původu, používané při hojivých, preventivních a kosmetických procesech. Mezi ně patří např. kafr, který rozehřívá a navozuje lepší prokrvení pokožky.

ALPA EMULZE chladivá

ALPA EMULZE chladivá

Je určena pro uvolňující masáž po sportovní nebo fyzické námaze. Silice z jedle sibirské a mentol napomáhají prokrvení pokožky, uvolnění a regeneraci svalu. Mentol má výrazné chladivé a zklidňující účinky. Emulze také obsahuje kreatin, který urychluje regeneraci a pomáhá zlepšit fyzickou kondici.
Balení: 210 ml, 1l

ALPA gel SPORT GEL

ALPA gel SPORT GEL

Je chladivý přípravek určený pro výraznou úlevu od bolesti svalů a kloubů po jakékoliv fyzické zátěži. Obsahuje řadu bylinných silic a extraktů, které mají anestetické a uvolňující účinky. Hřebíček, levandule, tymián, rozmarýn, zázvor a methylsalicylát sníží bolest namožených svalů. Extrakt měsíčku a arniky působí proti zánětům. Menthol a kafr napomáhají prokrvení. Kreatin vitalizuje pokožku a brání jejímu podráždění. Gel se velmi dobře vstřebává, chladí a má výrazné aromaterapeutické účinky.
Balení: 210 ml

ALPA OLEJ sportovní

ALPA OLEJ sportovní

Je určen k relaxační masáži po sportovním výkonu nebo jiné fyzické zátěži. Obsahuje směs mentolu, kafru a rostlinných silic. Mentol a kafr výrazně prokrvují pokožku a působí jako mírné lokální anestetikum. Eukalyptová silice působí povzbudivě, má osvěžující a chladivé účinky. Rozmarýnová silice zlepšuje krevní oběh a v kombinaci se silicí z jedle sibiřské snižuje bolesti svalů a kloubů. Díky příjemné vůni přípravek působí celkově stimulačně.
Balení: 500ml

ALPA ROZTOK chladivý

ALPA ROZTOK chladivý

Masážní přípravek určený ke „startovací” masáži a automasáži při sportovním výkonu a jiné fyzické zátěži. Unikátní směs mentolu, kafru, eukalyptové silice a silice z jedle sibiřské vyvolává chladivý účinek, rychlé osvěžení a prokrvení pokožky. Masáž přípravkem uvolňuje svalstvo a příznivě působí při obtížích pohybového aparátu a celkové únavě – urychluje rekonvalescenci.
Balení: 250 ml

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru