Masáž je zlatý hřeb regenerace, říká basketbalista Nečas

Foto NečasChystá se na nejtěžší část sezony. Ví, že i letos budou boje o postup v basketbalovém play-off hodně bolet. „Času na regeneraci není tolik, musíme si většinou poradit dle možností," říká osmatřicetiletý pivot Pardubic Radek Nečas. Jak nejraději regeneruje a co mu pomáhá na ztuhlé svaly?

Za sebou už máte větší část sezony a před sebou play-off. Jak to máte s regenerací? Potřebujete víc času než na začátku sezony?
Sezonu za sebou ještě nemáme, je před play off, takže to nejtěžší nás teprve čeká, protože se hraje dva dny po sobě. Času na regeneraci tak není tolik. Většinou si musíme poradit dle možností. Když jsme na venkovním zápase, tak to řešíme také pomocí studených kádí či masáží, na domácích zápasech pak využíváme vířivku, saunu, různá cvičení a samozřejmě i masáže.

Jezdí s vámi masér i na venkovní zápasy?
Ano. Máme fyzioterapeutku, která je pro nás k dispozici na všech trénincích i zápasech. Doma i venku.

Vy prý na masáže chodíte často. Máte je tolik rád, nebo je to spíš ze zdravotního důvodu?
(směje se) Kariéra profesionálního sportovce není přesně ohraničená, a tak člověk neví, kdy nakonec skončí. Pro tělo se tak snažím udělat maximum. Masáže mi vyhovují v tom, že se svaly pořádně promačkají a prokrví, díky čemuž jsem hned další den ready. Chodím pravidelně dvakrát týdně a vyhovuje mi to zejména u té zpětné regenerace, kdy je tělo unavené. Díky tomu se dostane do nějakého toho klidu a pohody.

Máte v oblibě i jiné regenerační postupy po náročných trénincích, než jsou masáže?
Na hale máme k dispozici vířivku a saunu, takže to využívám pravidelně. Když to tedy není rozbité, tak si zajdu nejdřív do vířivky, pak do sauny a zakončím to masáží, která je takovým zlatým hřebem mého regeneračního procesu.

Používáte nějaké masážní produkty?
Tohle nechávám čistě na naší fyzioterapeutce, která využívá různé oleje a emulze, zejména pak ty od Alpy. Má jich celou řadu, tak se mě vždycky akorát zeptá, jestli chci olej, chladivou emulzi nebo hřejivou emulzi. To se pak rozhoduji podle únavy – chladivou většinou využívám, když chci, aby byla masáž příjemnější. Hřejivá emulze je pak zase dobrá na ztuhlé svaly, nebo když je v hale trochu zima. Kolikrát mi hřejivá emulze pomohla i od bolesti, kterou nahradila takovým příjemným teplem.

Newsletter

Přihlašte se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy

Naše adresa pro osobní vyzvednutí zboží

Alpa, a.s.
Hornoměstská 378
594 01 Velké Meziříčí
Neváhejte nám zavolat.
+ 420 566 521 401 - 3
Nahoru