• Sortiment francovek je dostupný s omezením 3 ks na objednávku, objem 1 l pouze 1 ks na objednávku.

Dostaňte potící se nohy do pohody

Zásypy, gely a spreje na nohy proti pocení - Alpa Velké MeziříčíPřestože výrazné pocení nohou je spíše mužská záležitost, v letních měsících se síly vyrovnávají a tímto neduhem trpí také mnohé ženy. Zpocené a často zapáchající nohy nejsou v kolektivu právě oblíbené a pro ty, kterých se to přímo dotýká, představují silný společenský problém. Účinné řešení však nemusí být drahé. Nevěříte?

Není tajemstvím, že v průběhu dne dokážou naše nohy vyprodukovat až půl litru potu. A právě ten je spolu s tvorbou bakterií zodpovědný za typický zápach, který vstupuje na scénu po vyzutí z bot. Za tuto nežádoucí situaci je zodpovědných hned několik faktorů - boty, ponožky a stav nohou.

Jednoduchým pravidlem je držet se na míle daleko od všech umělých materiálů. Pro boty a ponožky volte nejlépe přírodní materiály, jako je pravá kůže, respektive bavlna v případě ponožek. Boty by také měly dobře větrat. V teplém počasí proto noste nejlépe otevřené boty sandálového typu nebo přímo nazouváky. Plné boty nechte po celém dni nošení řádně vyschnout a druhý den vyrazte ven v jiných. V opačném případě nestihnou úplně vyschnout. Toto pravidlo respektujte i mimo letní sezónu.

Bez kvalitní péče o nohy se neobejdete

Proces pocení je přirozenou a pro člověka nezbytnou součástí fungování těla, díky němuž regulujeme tělesnou teplotu. Aby však nebyl pot na obtíž a svým zápachem neomezoval naše okolí, stačí, když svou péči o tělo zaměříte také na nohy a obzvláště na meziprstní prostory. Pokud navíc trpíte na zápach nohou, můžete vyzkoušet rady našich babiček a dopřát nohám vlažnou vodní lázeň s trochou octa, případně lázeň z černého čaje.

Léty ověřenými a levnými pomocníky jsou také různé zásypy, gely a spreje na nohy proti pocení, které zbaví nohy přebytečné vlhkosti a často mají i další antimikrobiální účinky nebo výrazněji omezují zápach. Oficiálně se používají přímo na kůži nohou, ale z internetu se dozvíte, že se uživatelům osvědčily také do ponožek nebo přímo nasypané do bot.

Newsletter

Přihlašte se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy

Nahoru