Tradiční masážní přípravky Alpa jsou významnou součástí přípravných a regeneračních masáží.

ALPA francovky

ALPA francovka koláž

Od nepaměti užíval člověk rostlin jako léčebného materiálu. Léčitelé minulých století využívali téměř výlučně této pomoci z přírody a nutno říci, že někteří v tomto oboru dosáhli znalostí a mistrovství, ke kterému se s úctou a obdivem vracíme i v dnešní době.

Stále zřetelněji si totiž uvědomujeme, že člověk je součástí přírody. Přírodní látky jsou nám bližší a příjemnější. Opět se vážně zabýváme léčivými bylinami a zdaleka ještě nejsou prozkoumány všechny obsahové látky léčivých bylin, ačkoliv účinek rostlin je prakticky prokázaný. Věda odkrývá nová poznání z celkového a pro nás stále tajemného řádu přírody.

Kostival

Kořen kostivalu napomáhá při hojení zlomenin, hemoroidech, kožních zánětech a nemocích, proleženiných ale dokonce i v případě popálenin.

ALPA francovka KOSTIVAL

ALPA francovka KOSTIVAL

Extrakt z kostivalového kořene obsahuje slizové látky, allantoin, třísloviny a alkaloidy, které zmírňují bolesti a podporují regeneraci tkání. Po zředění vodou je vhodná k obkladům podlitin, zhmožděnin, špatně se hojících zlomenin a výronů a při zánětech žil, svalů i chronických onemocněních kloubů. Účinné látky kostivalového extraktu napomáhají hojení zlomenin a vleklých poranění a také výrazně ovlivňují krevní oběh.

Balení: 60 ml

ALPA gel KOSTIVAL

ALPA gel KOSTIVAL

Je vhodný pro uvolnění svalstva a kloubů. Kostivalový extrakt svými účinky příznivě působí na podlitiny, zhmožděniny a výrony, napomáhá hojení zlomenin a vleklých poranění. Další účinné látky obsažené v gelu – kosodřevinová silice má antimikrobiální, prokrvující a protizánětlivé účinky, extrakt z hřebíčku má výrazné dezinfekční a místně znecitlivující účinky a extrakt ze zázvoru má hřejivé účinky a působí úlevu při kloubním revmatismu.

Balení: 100 ml

ALPA krém KOSTIVAL

ALPA krém KOSTIVAL

Je ideálním doplňkem již osvědčené francovky ALPA. Masáž přípravkem uvolňuje namáhané svalstvo a klouby, osvěžuje a chladí zároveň. Extrakt z kořene kostivalu svými účinky příznivě působí na podlitiny, zhmožděniny a výrony.

Balení: 40 g

Kaštan

Blahodárné účinky kaštanu lze využít při léčbě otoků, zánětů, revma, křečových žil nebo při cévních problémech.

ALPA francovka Kaštan

ALPA francovka Kaštan

Kaštanový extrakt má příznivý vliv na poruchy periferního prokrvení (studené nohy, fialové ruce), příznivě ovlivňuje pružnost a pevnost cévních stěn díky přírodním látkám obsažených v extraktu z jírovce maďalu. Svými účinnými složkami je vhodná především při otocích nohou (pokud nemají původ v nedostatečné funkci srdce a ledvin) a při nezánětlivé formě křečových žil.

Balení: 60 ml

ALPA gel kaštan

ALPA gel kaštan

Je určen k ošetření nohou unavených po celodenním stání, k omezení pocitu "těžkých nohou". Účinné látky v kaštanovém extraktu a rozmarýnová silice mají uklidňující a osvěžující účinky, působí protizánětlivě na cévní systém, především na žíly, tlumí a odstraňují otoky a příznivě ovlivňují pružnost a pevnost cévních stěn. Ovlivňují také poruchy periferního prokrvování (studené nohy, fialové ruce). Rozmarýnová silice snižuje bolestivost svalů a kloubů. Gel se dobře vstřebává a nezanechává na kůži lepivý pocit.

Balení: 100 ml

ALPA krém kaštan

ALPA krém kaštan

Je ideálním doplňkem již osvědčené francovky ALPA. Masáž přípravkem uvolňuje namáhané svalstvo, zamezuje pocitu „těžkých nohou“, osvěžuje a chladí zároveň. Kaštanový extrakt svými účinky příznivě působí na cévní systém, především na žíly.

Balení: 40 g

Arnika

Arnika je žlutooranžová květina rostoucí převážně v horských oblastech. Pomáhá při léčbě otoků, urychluje hojení, tlumí bolest, má dezinfekční účinky a dokáže pomoci při léčbě ekzémů, akné či křečových žil.

ALPA francovka ARNIKA

ALPA francovka ARNIKA

Přírodní látky obsažené v extraktu z arniky se vyznačují velmi dobrými hojivými účinky. ALPA francovka ARNIKA je díky svým účinným složkám vhodná při zánětech kloubů, žil a na otoky nohou. Přinese spolehlivě úlevu po tělesné námaze, kdy při masáži dochází k rychlé regeneraci namožených svalů. Působí také protizánětlivě, neboť extrakt z arniky podporuje obranu organismu upínacích šlach a mezikloubních prostor.

Balení: 60 ml

ALPA krém arnika

ALPA krém arnika

Arnika obsahuje komplex účinných látek, které mají léčivé účinky prakticky na veškeré rány, ale působí i na křečové žíly, ulevují při bolestech kloubů a bolestech nohou. Skořice a rozmarýn omezují bolestivost svalů a kloubů a mají také výrazné aromaterapeutické účinky. Krém se dobře vstřebává, obsahuje kreatin (přirozeně se vyskytující aminokyselina, která se v lidském těle tvoří z glycinu, argininu a metioninu. Kreatin není testosteron a ani mu není svým složením podobný. Syntéza kreatinu z výše uvedených tří aminokyselin probíhá v játrech, slinivce břišní a ledvinách. Po svém vzniku je kreatin transportován do svalů, srdce a mozku, kde je využíván jako zdroj energie) s regeneračními účinky na pokožku.

Balení: 40 g

Hřebíček

Hřebíček je již dávná léta využíván pro své dezinfekční účinky. Ničí bakterie a odbourává bolest, pročišťuje organismus a napomáhá proti paradentóze či dně.

Alpa gel hřebíček

Alpa gel hřebíček

Je vhodný pro masáže kloubů, svalů a páteře. Kromě klasických éterických olejů typických pro francovkové výrobky je obohacen hřebíčkovou silicí. Hřebíček má dezinfekční, antimikrobiální a mírně znecitlivující účinky a proto je vhodný k utlumení svalových a revmatických bolestí, má výrazné regenerační účinky. Gel obsahuje jojobový olej, který se velmi dobře vstřebává do pokožky, zvláčňuje ji a chrání. Dále obsahuje látku, která zabezpečuje průnik éterických olejů do pokožky a tím výrazně zvyšuje jejich účinky. Tato látka je běžnou součástí léčiv, kůži nedráždí. Olej obsažený v gelu zamezuje lepivému pocitu a zabezpečuje vytvoření kluzkého filmu pro provádění masáží.

Balení: 100 ml

Univerzální ALPA

Francovky ALPA jsou složeny z éterických olejů, silic, vonných látek bylin a přírodního mentolu. Tyto produkty se pyšní dezinfekčními a antiseptickými účinky, příjemným chladivým efektem a podporují prokrvení kůže.

ALPA francovka

ALPA francovka

ALPA francovka je lihový bylinný roztok přírodních rostlinných silic, mentolu a dalších aromatických látek. Z bylin obsahuje ALPA francovka např. eukalyptus, tymián, anýz, levanduli, rozmarýn a další. Eterické oleje mají antiseptické a dezinfekční účinky. Mentol působí léčivě, protizánětlivě, chladí a tlumí bolest.

Balení: 60 ml, 160 ml, 1l

ALPA francovka Lesana

ALPA francovka Lesana

ALPA francovka LESANA je lihový roztok přírodního mentolu a extraktu z jehličí. Vyšší koncentrace mentolu ve srovnání s ALPA francovkou zvyšuje chladivý efekt. Má aromatickou, výrazně pryskyřičnou vůni. Přírodní silice a pryskyřice příznivě působí při inhalacích a uvolňujících masážích, podporují prokrvení pokožky a působí mírně dezinfekčně.

Balení: 60 ml, 160 ml, 1l

ALPA gel francovkový

ALPA gel francovkový

ALPA gel francovkový – masážní může být náhradou klasické lihové ALPA francovky. Umožňuje aplikaci bylin, obsažených v tradiční ALPA francovce ve formě gelu, který se rychle vstřebává a zanechává na pokožce příjemný chladivý pocit. Přípravek je vhodný pro masáže kloubů, svalů a páteře. Bylinné silice mají výrazné regenerační účinky a přináší úlevu při bolestech svalů, kloubů, hlavy a po sportovním výkonu nebo fyzické námaze. Mentol má výrazně chladivé a prokrvující účinky. Při bolestech hlavy nebo nachlazení je účinné potírání spánků. Zvláště vhodné je pak užití při turistice, kdy je nedocenitelná pohodlná a hygienická aplikace přípravku z tuby.

Balení: 100 ml

ALPA gel lesana

ALPA gel lesana

Má díky vysokému obsahu mentolu výrazné chladivé a osvěžující účinky. Směs éterických olejů, eukalyptová a borovicová silice příznivě působí na regeneraci svalů po fyzické námaze – snižuje svalovou únavu, přináší uvolnění i při revmatických bolestech. Přísada oleje umožňuje použití gelu i pro masáže kloubů, svalů a páteře. Rovněž při bolestech hlavy a únavě lze gel použít k potření spánků.

Balení: 100 ml

ALPA krém francovkový

ALPA krém francovkový

Je ideálním doplňkem již osvědčené francovky ALPA. V jemném emulzním základě jsou obsaženy stejné přírodní silice jako v lihové francovce, navíc obohacené o olej z obilných klíčků, který dodává pokožce hebkost a vláčnost a je zdrojem vitamínů E a B. Díky svým účinným složkám chrání před vnějšími vlivy, podporuje prokrvení pokožky, podporuje regeneraci a uvolnění svalstva, pomáhá odstraňovat únavu po námaze a osvěžuje a chladí zároveň.

Balení: 40 g

ALPA krém lesana

ALPA krém lesana

Osvědčený masážní přípravek s obsahem silice sibiřské jedle. Je vhodným doplňkem již osvědčené francovkové řady. Používá se k masážím těla. Přináší úlevu při tělesné únavě, nachlazení, bolení hlavy apod.

Balení: 40 g

Výrobky MASÁŽNÍ ŘADY ALPA naleznete:

V lékárnách a sítích prodejen:

Makro-logo
Teta-logo
Globus logo
lekarny logo
Tesco-Logo
rossmann

Na eshopu:

Do obchodu

ALPA francovka je vhodná ke zmírnění nepříjemných bolestí při kloubním a svalovém revmatismu.

Přečtěte si tipy pro péči o svaly a klouby

Pohyb a cvičení venku je zadarmo a navíc tak super

Pohyb a cvičení venku je zadarmo a navíc tak super

Sílící sluneční paprsky, příjemná teplota a čerstvý jarní vánek lákají ven k prvním jarním výletům. Ať jste cyklisti, běžci, inline bruslaři nebo máte rádi…

Jak urychlit hojení zlomenin a vleklých poranění?

Některé zlomeniny, výrony a zhmožděniny se špatně hojí. Jak tomu pomoci? Sportovní a kondiční specialista Honza Vackář doporučuje pravidelnou masáž ALPA gelem…

Masážní emulze ALPA slovy odborníka

Masážní emulze ALPA slovy odborníka

Náš technolog, Mgr. Daniel Urbánek, se rozepsal o masážních emulzích, jejich rozdělení, obsažených látkách a rozdílných účincích. Přečtěte si, které emulze…

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru