Přípravky ALPA máme u sebe na každém tréninku a zápase

Logo HC_Sparta_PrahaRozhovor s Josefem Tomou, masérem a kustodem HC Sparta Praha

Jak dlouho jste již v týmu HC Sparta Praha a je to v něčem specifické při srovnání s Vaším předchozím působením?
Na Spartě jsem v pozici maséra a také kustoda u A-týmu už deset let. Před tím jsem sám aktivně hrál hokej nejprve ve Spartě a pak v prvoligovém Berouně a ve druhé lize za Nymburk. Hokej je můj život a jsem moc rád, že mohu dělat tuhle práci. Navíc už jsem absolvoval v roli maséra a kustoda i pár akcí mládežnických reprezentací, což beru jako velkou zkušenost.

josef-tomaOblíbil jste si nějakou pozápasovou proceduru, kterou se snažíte hráčům doporučit?
Není to úplně o doporučování čehokoliv hráčům. Kluci jsou profíci a zejména ti starší už mají svoje rituály. S kolegou Hynkem Svobodou za námi pravidelně chodí pár hráčů před zápasem, takže už přesně víme, kdo co vyžaduje a jak jim můžeme v přípravě na utkání pomoci.

Mění se přistup hráčů k masážím a regeneraci obecně? Například při srovnání s dřívějšími léty?
Stejně jako se vyvíjí samotná hra, tak se vyvíjí i příprava hráčů a regenerace. Dříve bylo ale masáží více, protože starší kluci brali masáž jako jedinou regeneraci. V dnešní době má každý tým kondičního trenéra a také fyzioterapeuta, kteří se starají o kompenzační cviky a další potřebnou regeneraci, takže masáží spíš trochu ubylo.

Co od Vás hráči nejčastěji vyžadují?
Jak jsem již odpovídal, zejména starší kluci mají svůj zápasový režim, takže vyžadují pokaždé to samé. Třeba takový Lukáš Pech chodí před každým utkáním ve stejný čas, abychom mu masáží zahřáli nohy těsně před rozbruslením. To samé býval třeba gólman Tomáš Pöpperle, z dřívějších hráčů pak Petr Ton a další. Regenerační masáž přijde většinou na řadu den po utkání během těžkého programu.

Dají si od Vás „říct/poradit" spíše staří harcovníci nebo naopak ti nejmladší?
Situace je dnes taková, že starší kluci většinou už mají zažité svoje rituály a jsou zvyklí na svůj režim. Mladší kluci naopak řeší více věcí. Jak s námi, tak s kondičním trenérem a naší fyzioterapeutkou Bárou.

Využíváte pro své práci nějaké produkty z ALPY?
Rozhodně, přípravky ALPA máme pořád při sobě na každý trénink i zápas. Kluci jsou na ně zvyklí a my také.

Kdy, kde jste se k přípravkům od ALPY poprvé dostal?
Už jako malý kluk, když jsem s hokejem začínal – nejdříve ve Spartě, pak v Nymburku a Berouně. A z vyprávění vím, že se přípravky od ALPY používali již mnohem dříve. Zejména francovka ALPA k hokeji tak nějak odjakživa patří.

Newsletter

Přihlašte se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy

Naše adresa pro osobní vyzvednutí zboží

Alpa, a.s.
Hornoměstská 378
594 25 Velké Meziříčí
Neváhejte nám zavolat.
+ 420 566 521 401 - 3
Nahoru