Kooperace Sparty se společností Alpa funguje

Logo HC_Sparta_PrahaSpeciální příprava před utkáním či tréninkem i uvolnění svalů po náročném duelu nebo zápřahu mimo zápasy. K tomu sparťané už X. rokem používají přípravky od renomované společnosti ALPA, a. s. „Se spoluprací jsme z pohledu produktů velmi spokojeni, využíváme je při práci s hráči každý den," říká Hynek Svoboda, dlouholetý sparťanský kustod a masér.

 

Český hokej sází na Alpu. Nechybí v žádné šatně a hráči i maséři si ji chválí

clanek-hracPokud hrajete naplno, je třeba se na výkon připravit. Ve vrcholovém sportu jde o výsledky, a s tím souvisí vynikající kondice každého sportovce. Vyjet na led při utkání či tréninku, to není jít si zabruslit na místní rybník a dát si pár branek. Vrcholový sport je náročná řehole. Zjednodušeně se dá říct, že jedete ve speciálním rytmu a zohledňujete celou řadu faktorů jako přípravu, výkon nebo relax, ale také například stravu a životní styl.

Alfou a omegou je svalová síla a její správné vybalancování. Pohybový aparát funguje na vyvážených principech, které je zapotřebí akceptovat a vycházet jim vstříct. Pokud je pohybový aparát celkově unavený nebo přetažený, jen těžko bude odolávat další námaze a povede vás k požadovanému výkonu.

„Spíše můžete očekávat zbytečné svalové problémy, což samozřejmě nechceme. A to i když teď máme nový Hemato krém. Je to takový zázrak od Alpy, který dokáže hráče vrátit do hry rychle a spolehlivě," chválí speciální přípravek Hynek Svoboda, masér a kustod HC Sparta Praha. Hemato krém má totiž vysoký podíl methylsalicylátu, a díky tomu urychluje rekonvalescenci po úrazech.

Některé svaly a úpony se zkracují a některé ochabují, podle jejich pozice vzhledem k pohybovému aparátu. Ty zkrácené je potřeba protáhnout a ochablé posílit. Zkrácené svaly jsou pod trvalých napětím a mohou být v křeči. Proto protažení komplexních svalových skupin velmi výrazně pomáhá pocitu uvolnění, je však nutné dodržovat zásady kompenzace.

„Protažení a posílení provádíme pomalu, tahem a bez hmitání. S pravidelným dýcháním a ne za práh bolesti. Ten je možné aktivně posouvat, pokud se vlastní silou dostaneme na jeho hranici, na ní se zastavíme a prodýcháváme," radí Svoboda, který k masážím dlouhodobě používá s kolegou Josefem Tomou a týmem fyzioterapeutů ucelenou řadu Alpa Sport STAR.

IMG 4624Obsahuje různé druhy olejů a roztoků zahřívacích i chladivých, které umožňují kvalitní přípravu na výkon i relaxaci po něm.

„Po velké zátěži rád sáhnu po speciálním uvolňující gelu Alpa SPORT. Je to vlastně bylinná směs s kafrem a mentolem a to mi vyhovuje. Navíc obsahuje i methylsalicylát, který mírní bolest," dodává zkušený sparťanský masér a kustod. Na Alpě oceňuje přírodní bylinné složení a vysoký účinek. A co mají produkty Alpa Sport STAR společné? Vrací sportovce zpět do hry a pomáhají v cestě za vítězstvím, ať už jde o hokej, fotbal, triatlon nebo třeba cyklistiku.

- tisková zpráva společnosti ALPA, a. s. -

Newsletter

Přihlašte se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy

Naše adresa pro osobní vyzvednutí zboží

Alpa, a.s.
Hornoměstská 378
594 25 Velké Meziříčí
Neváhejte nám zavolat.
+ 420 566 521 401 - 3
Nahoru