ALPA si nás získala kombinací kvality a příznivé ceny, říká kondiční trenér hokejových vicemistrů z Třince Pavel Sajler

trinec fotoHokejisté HC Oceláři Třinec se stali před nedávnem vicemistry ČR hokejové extraligy a zopakovali tak svou finálovou účast před třemi lety. U obou úspěchů stála také bratrská dvojice kondičních trenérů - Pavel a Miroslav Sajlerové. Ti používají při své práci přípravky sportovní řady ALPA, které se tak nepřímo podílí na úspěších třineckých hokejistů. Rozhovor k tomuto tématu poskytl Pavel Sajler.

Vaší péčí prošla za těch devět sezón, které u týmu působíte, celá řada hráčů. Jak vám při této práci pomáhají přípravky společnosti ALPA, s níž tým spolupracuje? jak dlouho je používáte a na co konkrétně který typ ze sportovní řady?

Přípravky ALPA používáme při své práci již druhou sezonu. Díky pestrosti produktů využíváme několik přípravků značky Alpa, které nám pomáhají zvýšit efektivitu tréninkové práce. Především masážní oleje zlepšující regeneraci po výkonu, lihové přípravky a krátká pohotovostní masáž připraví svaly před tréninkem. K lokálním masážím používáme některé bylinné krémy a gely. V případě namožených svalů a vazivových tkání, jako jsou klouby, šlachy a úpony, využíváme přípravky arthrosan a hemato krém.

Jak si podle vás stojí přípravky ALPA ve srovnání s konkurencí? V čem spatřujete jejich hlavní výhody?

Výhodou sortimentu firmy ALPA je velmi pestrá skladba produktů, které se vzájemně doplňují v regeneračním procesu sportovce. Přípravky obsahují celou řadu přírodních látek zlepšujících např. prokrvení, uvolnění svalstva, tlumí bolest unavených svalů. Můžeme využívat jak oleje, tak gely nebo krémy či lihové extrakty. Všechny tyto formy regeneračních produktů se vzájemně doplňují. K tomu musíme vzít v úvahu příznivé ceny všech produktů, takže je možné produkty využívat ve větším objemu. Vzhledem ke konkurenci si nás produkty Alpa získali kombinací kvality a příznivé ceny.

Používáte ALPA produkty také doma a jaké přípravky případně, který je váš oblíbený?

Dle zkušeností s využitím produktů v hokejovém klubu, používám produkty ALPA také doma. Pokud jde o namožené klouby či šlachy opět využívám hemato krém či arthrosan gel anebo kostivalový gel. Při únavě svalů pak sportovní masážní gel nebo kaštanový gel. Zkoušíme však i další produkty z dlouhé řady bylinných gelů a krémů značky ALPA, které využíváme také v individuální přípravě dalších sportovců.

Od momentu, kdy jsem vyzkoušel nové produktové řady značky ALPA před dvěmi sezónami, jsem už neuvažoval o využití jiných produktů. Vzhledem ke komplexnosti nabídky, ceně produktů a účinku jsou důležitou součástí našeho tréninkového programu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy

Nahoru