Tradičním zvykem sportovců je kostka cukru a Alpa

Logo HC_oceláři_TřinecRozhovor s kondičním trenérem HC Oceláři Třinec Miroslavem Sajlerem

Sourozenecké duo Miroslav a Pavel Sajlerové působí již osm sezón u týmu HC Oceláři Třinec v roli kondičních trenérů. Za tu dobu jim pod rukama prošlo nejen nespočet hráčů, ale získali i řadu zkušeností. Na některé z nich jsme se v rozhovoru zeptali Miroslava Sajlera.

 

Miroslav Sajler_-_oslava_mistrovského_tituluJak dlouho se již věnujete práci s hokejisty a v čem se liší od práce s jinými sportovci?

Kondiční přípravě hokejistů se spolu s bratrem Pavlem věnujeme již 14 let. Nicméně v týmu třineckých ocelářů jsme teprve od roku 2009. Příprava sportovců, ať už se jedná hokejisty nebo jakékoli jiné vrcholové sportovce, je odlišná, ale vždy komplexní. Trénink tedy musí vždy zohledňovat specifika jednotlivých sportovních odvětví.

Při srovnání s dřívějšími léty, registrujete změnu v přístupu hráčů k masážím a regeneraci obecně?
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že hráči k regeneraci přistupují mnohem zodpovědněji než dříve. Ale nejen přístup hráčů se výrazně mění, můžeme pozorovat také změny ve vytváření podmínek v jednotlivých hokejových klubech, kde je kladen velký důraz právě na regeneraci. Dobře patrné je to také v hokejovém klubu HC Oceláři Třinec, kde jsem působil posledních osm sezón.

S poharem_viteze_ceske_hokejove_extraligyMáte nějakou oblíbenou pozápasovou proceduru, kterou se snažíte hráčům doporučit?
Nedá se říci, že bychom s oblibou využívali jednu proceduru, preferujeme spíše komplexnost a vzájemnou synergií různých regeneračních prostředků. Sami hráči v rámci regenerace často vyžadují třeba lokální masáže s využitím bylinných gelů a krémů značky Alpa a také často i naše doporučení v oblasti produktů sportovní výživy – tedy nejrůznějších gainerů, proteinů, aminokyselin atd.

Dají si od Vás poraditspíše starší harcovníci nebo naopak ti nejmladší v týmu?
Překvapivě v tomto směru nehraje věk žádnou roli. Vrcholoví hokejisté totiž regeneraci nepodceňují a zároveň mají sami zájem o novinky na trhu v oblasti sportovní výživy.

Víme o Vás, že využíváte přípravky značky Alpa, jak se Vám s nimi pracuje?
Mohu potvrdit, že nejen mě se s přípravky seznačkou Alpa pracuje skvěle. Oceňuji jednak velmi široký sortiment, který pokrývá různé možnosti aplikace, ale také příznivou cenu, která z těchto přípravků dělá velmi dostupné produkty. Z praktického hlediska oceňujeme různé formy mazání, jak například lihové, tak krémy nebo gely. Můžeme je totiž dle potřeby kombinovat při odstraňování přetížení jednotlivých svalových skupin, což je důležité z hlediska již zmíněného komplexního programu regenerace, ale i prevence sportovních úrazů.

Kdy, kde jste se k přípravkům Alpa poprvé dostal?
S ohledem do minulosti vidím, že Alpa jako tradiční značka mě provází sportovním životem dlouhodobě, a již si ani nepamatuji, kdy to bylo poprvé. Takže to lze těžko upřesnit.

Doporučil byste nějaký produkt Alpy začínajícím hokejistům?Miroslav Sajler_s_Martinem_Adamskym_HCO_Trinec
Rozhodně, a nebylo by toho málo. Velmi se mi osvědčil například sportovní masážní roztok AlpaSportStar a to jak hřejivý, tak i chladivý. Dále sportovní masážní olej, ale také jiné přípravky jako je mast Arthrosan, AlpaHemato nebo bylinné masážní gely. Možná to bude pro někoho překvapivé, ale mezi některými sportovci se stalo častým zvykem, dát si před sportovním výkonem trochu francovky Alpa na kostku cukru. Často se také francovka dává do rozprašovače a hráči si jí následně stříkají na nohy před i během zápasu.

Protože pracujeme také se sportovci z různých sportovních odvětví nejen s hokejisty, doporučil bych produkty pod značkou Alpa s čistým svědomím také jim.


Používáte přípravky Alpa i v soukromém životě? Případně jaké?
Doma samozřejmě nechybí a používám je poměrně pravidelně. Pokud bych měl jmenovat, tak například již zmíněný SportStar roztok, mast Arthrosan a dále často nejrůznější emulze s Arnikou, kaštanový gel a další. Střídám je dle potřeby.

 

 

Newsletter

Přihlašte se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy

Naše adresa pro osobní vyzvednutí zboží

Alpa, a.s.
Hornoměstská 378
594 25 Velké Meziříčí
Neváhejte nám zavolat.
+ 420 566 521 401 - 3
Nahoru