Alpu vozím i kamarádům do Itálie, říká pardubický hokejista Ihnačák

Brian Ihnačák vozí Alpu i kamarádům do ItálieS ledním hokejem procestoval celý svět. Poznal, jaké regenerační procedury používají hráči ve Spojených státech, v Norsku, Švédsku, Itálii... Přesto dnes nedá pardubický útočník Brian Ihnačák dopustit na klasickou Alpu. Před začátkem hokejových utkání mu pomáhá nastartovat se, aby podal co nejlepší výkon.

„Po rozbruslení ráno si dávám delší strečink, pak chodím zrelaxovat do vody. Po obědě si doma skočím do lymfodrenážních kalhot, které pomáhají regeneraci nohou. Snažím se hodně spát – když jsem odpoledne unavený, tak si na chvíli zdřímnu. Po zápase se vyjezdím na kole a rád si skočím do studené vody. Snažím se o své tělo hodně pečovat, hlavně o partie, které jsou namáhané," říká rodák z Toronta.

Jak často využíváte masáže?
Jsem typ člověka, co rád zkusí všechno. V den zápasu to ale nejde, uvolním se na masáži tak, že jsem druhý den jako mech. Ale ve dny, které jsou věnovány regeneraci, tak samozřejmě chodím. Zaměřuji se na místa, u kterých vnímám důležitost masáže. A ty masíruji i doma.

Pro některé je masáž odpočinkovou záležitostí, jiný ji protrpí. Jak to máte vy?
Záleží na masáži a na masérovi. Jsou chvíle, kdy je nutné jít i přes bolest, to také patří k regeneraci. Mám radši ale spíše relaxační masáže.

Kolik hodin týdně protrénujete?
Záleží, v jakém období se nacházíme. Trénujeme každý den zhruba dvě hodiny. Myslím si, že dohromady za týden to dá tak dvacet hodin.

Po jakém tréninku vás nejvíce bolí svaly?
Přes sezonu jsme v posilovně méně, při přípravě více. Dávám na sebe pozor, abych posiloval spíše se svou váhou. Své tělo znám dokonale a vím, jak jej poslouchat. Je třeba se mu naplno věnovat, ale nejde vyloženě říci, co bolí po kterém tréninku. Musíte být profesionál, jinak to nejde.

Máte radši klasickou sportovní masáž, nebo jinou?
Nejlepší je ta od manželky! Sportovní ale také není špatná. (usmívá se)

Používáte doma speciální přípravky?
Jak jsem říkal, mám lymfodrenáž, masážní válec, různé míče a další pomůcky. Je třeba takové věci mít, chcete-li dělat profesionální sport. Využívám také přípravky Alpa.

Jak jste s Alpou spokojený?
Velmi! Beru ji i domů do Itálie kamarádům. Oni mají sice své věci, ale Alpa je Alpa. Ona je speciální. Mám hodně kamarádů hokejistů, Alpu znají a používají ji. Dává vám dobrý pocit a lépe se vám po ní hraje. Před každým zápasem si ji stříknu na hrudník, krk a čelo se zápěstím. Osvěží vás a pomůže! Neznám na světě nic podobného.

Newsletter

Přihlašte se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy

Naše adresa pro osobní vyzvednutí zboží

Alpa, a.s.
Hornoměstská 378
594 01 Velké Meziříčí
Neváhejte nám zavolat.
+ 420 566 521 401 - 3
Nahoru