S Alpou se pracuje skvěle, říká masér hokejových Pardubic

Martin Mandys - s Alpou se pracuje skvěleU hokejových Pardubic pracuje už pěknou řádku let, rukama mu prošla nejedna hvězda. Masíroval i zlaté olympioniky z Nagana, například legendárního brankáře Dominika Haška. Martin Mandys se během let stal pardubickou stálicí, a tak prozradil, jak vypadá práce hokejového maséra a které masážní přípravky si hráči pochvalují nejvíce.

Hokejisty Pardubic masírujete už celou řadu let. S jakými bolestmi za vámi nejčastěji chodí?
Většinou za mnou chodí kluci po zápase na regeneraci a uvolnění svalů. Nejnáročnější jsou pro ně nohy, takže většinou řeším ty. S kolegou se snažíme, aby se klukům dostala co nejrychleji pryč ze svalů kyselina mléčná.

Mají na vás někteří hráči specifické požadavky?
Většinou se radíme s doktorem, co je pro koho nejvhodnější, aby byli kluci co nejrychleji připravení na další zápas.

Radíte hráčům, aby na masáže chodili preventivně, nebo jim stačí dorazit, až když mají svalstvo zatuhlé?
Určitě je dobré chodit preventivně. Vhodné je zajít na masáž už před výkonem, třeba kvůli rozehřátí svalstva. To nejčastěji používám hřejivou mast, která je nastartuje, takže do zápasu jdou už zahřátí a připravení pracovat.

Kdy máte s hráči nejvíc práce?
Ono je to většinou individuální. Záleží na tom, jak je postavená tréninková jednotka. Podle toho pak chodí někteří hráči před samotným tréninkem na zahřátí, někteří až po něm na regenerační masáž, aby svalstvo uvolnili a byli připravení na další tréninky. Při zápasech je to hodně podobné. Chodí na rozehřátí, někteří i potom na lehké proklepnutí, aby si nohy odpočinuly.

Jak dlouho před tréninkem jim musíte být k dispozici?
Většinou chodíme tak dvě hodiny před hráči, abychom si připravili veškeré věci – pitný režim, věci na broušení bruslí a tak dále. Když mají hráči sraz, jsme už většinou dávno v kabině a máme všechno připravené, abychom jejich případné požadavky mohli hned plnit.

Počítám, že poté zase chodíte domů mezi posledními...
Samozřejmě pak nemůžeme jít hned domů. Po tréninku i zápase je spousta věcí, které je potřeba udělat. Ať už je to právě regenerace, nebo třeba broušení bruslí, praní prádla a další věci. Všechno musí být zase připravené na další den. Většinou tedy chodíme hodinu až dvě po nich.

Jaké přípravky na masáže nejraději používáte?
Nejčastěji používáme přípravky od Alpy, která patří mezi naše hlavní sponzory. Máme od této značky celou škálu produktů, různých masážních gelů, olejů i té klasické Alpy. Můžeme si vybírat.

Jak jste s přípravky od Alpy spokojený a proč jste si vybral právě je?
V dnešní době je na trhu opravdu široká škála přípravků, ale podle mě je Alpa jedním z těch nejslušnějších podniků. S jejich přípravky se pracuje skvěle. Třeba právě s oleji, které mají různé silice – eukalypt nebo také kafr. Pracovat s tím je pro mě zajímavé i příjemné.

Používáte je i pro regenerační účinky?
Určitě ano. Všechny ty silice, které jejich emulze obsahují, mají pro tělo blahodárné účinky. Mezi mé oblíbené patří hřejivé emulze, mám je rád i já. Když s nimi před zápasem namažu pár hráčům nohy, tak mě příjemně pálí ruce a mám je také prohřáté. Takže vlastně i já sám poznám, že to opravdu funguje.

Mandys 1Mandys 3Mandys 4

 

 

 

 

Newsletter

Přihlašte se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy

Naše adresa pro osobní vyzvednutí zboží

Alpa, a.s.
Hornoměstská 378
594 01 Velké Meziříčí
Neváhejte nám zavolat.
+ 420 566 521 401 - 3
Nahoru