Alpu používám k prokrvení i regeneraci, říká volejbalista Šimek

vit.simek3Volejbalu se věnuje už od dětství a pílí se dokázal probojovat až do první ligy, kde válčí za Velké Meziříčí. Jelikož v týmu nemají svého maséra, musí si prý pomáhat sami, problém v tom ale nevidí. „Vím, co mám dělat, když mě něco bolí. Své tělo už znám,“ prozradil v rozhovoru Vít Šimek. Jaké přípravky používá nejraději a jak by podle něj vypadal ten ideální?

Proč jste se rozhodl zrovna pro volejbal?
S volejbalem jsem začal v deseti letech. Trenér mládeže, který tehdy bydlel vedle, mě oslovil, abych s ním šel na trénink. Tak jsem šel, poznal nové kamarády a chytlo mě to tak, že hraju už dvacet let. Líbí se mi, že všichni táhneme za jeden provaz k dosažení cíle. A taky že ve volejbale buď vyhrajete, nebo prohrajete. Nic jiného se stát nemůže.

Jak se udržujete ve formě mimo sezonu?
Mám rád pohyb v jakémkoliv pojetí. Rád chodím do posilovny, běhám nebo jezdím na kolečkových bruslích. Snažím se nevyjít z rytmu každodenní zátěže pro svoje tělo. Mimo aktivní volejbalovou sezonu se snažím hrát volejbal co nejmíň a spíš jen s kamarády na turnaji pro zábavu. Díky tomu se pak víc těším na sezonu a odpočítávám každý den do tréninku nebo zápasu. 

Jak řešíte svalové potíže? Chodíte na masáže nebo si pomáháte sám?
Svalové potíže řeším individuálně – znám svoje tělo. Vím, co mám dělat, když mě něco bolí. Také mám svoji osobní 2,5roční masérku a doktorku, která se o mě stará s velkou pečlivostí. (usmívá se)

Používáte nějaké masážní přípravky?
Ano, hlavně pro regeneraci a zahřátí. Dřív jsem toho nebyl zastáncem, ale teď vím, že Alpa je mistr ve svém oboru. Oblíbil jsem si je, protože mi pomáhají, když řeším akutní bolest nebo potřebuji prokrvit svaly.

Jaké přípravky od Alpy máte nejraději?
Nejraději využívám hřejivý krém a olej. Vím, že při zápase mám kvalitně prokrvené nohy a druhý den nejsou tak unavené a bolestivé.

Co by podle vás měl obsahovat ideální přípravek na sport?
Mám rád přírodní výrobky, tak asi tohle. A vůbec nejlepší by bylo, kdyby přípravky nenechávaly při implementaci žádnou čichovou stopu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy

Naše adresa pro osobní vyzvednutí zboží

Alpa, a.s.
Hornoměstská 378
594 01 Velké Meziříčí
Neváhejte nám zavolat.
+ 420 566 521 401 - 3
Nahoru