Pohyb a cvičení venku je zadarmo a navíc tak super

Pro namožené svaly pomůže Alpa Francovka či masážní gel nebo emulzeSílící sluneční paprsky, příjemná teplota a čerstvý jarní vánek lákají ven k prvním jarním výletům. Ať jste cyklisti, běžci, inline bruslaři nebo máte rádi procházky, jistě si toto období vychutnáváte na maximum. Nezapomínáte ale na následnou péči o své sportem namožené tělo?

 

Masáž namožených svalů a kloubů

Přetížené svaly a klouby jsou velmi častým následkem prvních jarních výšlapů a výjezdů. Pokud se dostaví svalová únava, měl by léčebný režim zahrnovat teplo, obklady a masáže. K tomu vám doporučujeme tradiční Alpu francovku. Bylinný extrakt v ní obsažený uvolňuje svalové napětí a pomáhá s odplavením únavových látek. Třením a hnětením postižených míst francovkou podpoříte rozšíření krevních kapilár, které pak do oblasti přivedou větší množství kyslíku a výživných látek. Nezapomeňte ale, že po každé masáži je třeba alespoň půl hodiny odpočívat, aby byl její efekt dostatečný.

Nevynechávejte odpočinek a relaxaci

Stejně jako samotná aktivita je důležitý i následný odpočinek. Kromě jemné masáže doporučujeme například prohřátí v sauně, které vám krásně uvolní svaly. Jednoduchou formou relaxace namožených svalů je i teplá koupel, ideálně s několika kapkami již zmiňované francovky Alpa.

 

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru