Masážní emulze ALPA slovy odborníka

Masážní emulze jak hřejivou tak chladivou okomentoval odborníkNáš technolog, Mgr. Daniel Urbánek, se rozepsal o masážních emulzích, jejich rozdělení, obsažených látkách a rozdílných účincích. Přečtěte si, které emulze jsou vhodné před sportovním výkonem a které Vám naopak pomohou s regenerací po namáhavé fyzické zátěži.

 
Hřejivá nebo chladivá masážní emulze?

Masážní emulze se používají jak pro běžné, tak pro profesionální masáže. Jejich podstatou je spojení tuku s vodou pomocí emulgátoru. Dobře se nanášejí na pokožku, nedrhnou, nedráždí a jsou lehce smývatelné.

Výběr vhodného přípravku je individuální. Podle účelu použití můžete vybírat ze tří druhů emulzí. Masážní emulze ZÁKLADNÍ je určena k univerzální masáži pro uvolnění a regeneraci, k prokrvení pokožky a odstranění celkové únavy.

Před sportovním výkonem je vhodné aplikovat masážní emulzi HŘEJIVOU s obsahem kafru, zázvorového extraktu a vanillyl butyl etheru. Tyto účinné látky prokrvují a prohřívají svalovou tkáň a tím eliminují riziko vzniku svalových křečí a poranění při výkonu, zvláště pak v chladném počasí.

Pro uvolňující masáž po výkonu je určena třetí z nabízených sportovních emulzí – masážní emulze CHLADIVÁ. Silice z jedle sibiřské a mentol v ní obsažené mají chladivý a zklidňující účinek a navozují tak uvolnění a regeneraci namáhaných svalů. Tato chladivá varianta má své uplatnění i v horkém prostředí.

Všechny dostupné emulze jsou obohaceny o kreatin, který revitalizuje energetický metabolismus buněk, tím urychluje regeneraci a napomáhá ke zlepšení fyzické kondice.

Zázvorový extrakt

Hřejivou složkou našich masážních emulzí je extrakt ze zázvorníku lékařského neboli zázvoru, prastaré kulturní plodiny. Léčivou drogou je v případě této rostliny oddenek, který je poměrně mohutný, hlízovitý a dužnatý. Má typické aroma a štiplavou chuť. V tradičním přírodním léčitelství se zázvor používá při špatném prokrvení končetin. Díky svému protizánětlivému působení může být velmi účinným pomocníkem lidí trpících revmatoidní artritidou. Blokuje důležité mediátory zánětu a tlumí i otok. Působí navíc jak proti chronickým, tak proti akutním zánětům. Používá se ve formě obkladů a mastí.

Olej ze sibiřské jedle

Za chladivý účinek masážních emulzí vděčíme kromě mentolu také jedli sibiřské – jehličnatému stromu, přirozeně rostoucímu v sibiřské tajze. Obsahuje velké množství éterických fytoncidů, které podporují antibakteriální, antimykotické a antivirové procesy, pomáhají posilovat imunitní a oběhový systém a zmírňují zánětlivé stavy. Je také bohatý na terpeny - sloučeniny rostlinného původu, používané při hojivých, preventivních a kosmetických procesech. Mezi ně patří například kafr, který rozehřívá a navozuje lepší prokrvení pokožky.

 

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru