Jarní výlety – 4 rady pro turisty

Účinná a osvědčená Alpa Francovka pro cestovatelePokud patříte k dobrodružnějšímu klanu, určitě se s koncem zimy těšíte, až sněžnice a skialpy vyměníte za pohorky a vyrazíte na první jarní výšlapy. Právě pro vás přinášíme několik rad, jak se v rámci těchto výletů připravit na všechno.

 
Zásada číslo 1 - dostatek tekutin

Jak je důležitý pitný režim, vám určitě říkali už ve škole. Co vám ale možná neřekli je, že na rozdíl od běžných dní, kdy je vhodná především čistá neochucená voda, můžete na náročných túrách využít i iontové nápoje. Minerály a vitaminy v nich obsažené doplní ztracené látky a dodají vám energii.

Boty – to je základ

Abyste si túru užili, je třeba, aby vám nikde nic nepřekáželo. Zvolte tedy dobře padnoucí a prověřenou obuv, pohodlné oblečení a adekvátní sportovní batoh. Můžete totiž naplánovat sebekrásnější trasu, ale když vás po celou dobu tlačí puchýř na patě, určitě byste se té nádhery raději vzdali. Pro všechny případy se ale vyplatí mít s sebou i krabičku, kterou zná každý správný skaut, totiž Krabičku poslední záchrany.

Nezapomeňte na KPZ

„Kápézetka", jak se jí lidově říká, by měla obsahovat nůž s otvírákem a šroubovákem, lžíci, zapalovač, buzolu nebo GPS, kousek toaletního papíru, záložní baterku, jehlu a nit a samozřejmě náplast. Popřípadě obinadlo. Z jejího obsahu je patrné, že se využívá v případech, kdy se některý člen zraní, anebo se ztratíte.

Ještě jeden pomocník

ALPU francovku prověřilo již několik generací turistů. Nejen, že dezinfikuje a ošetřuje malé ranky a odřeniny, ale zbaví vaše nohy nečistot a zápachu po celodenní túře. Navíc ji můžete použít jako masážní prostředek na unavené svaly a bolavé klouby i jako první pomoc při možných výronech a naraženinách.

K celkovému komfortu vám už pomůže jen parta dobře naladěných přátel, správně zvolená trasa a chutná svačinka.

Přejeme vám hezké turistické zážitky bez nutnosti použití KPZ!

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru