Na kole v pohodě. Šetřete svaly, masírujte a protahujte...

Záliba v cyklistice - pro regeneraci i sportovní výkony jsou vhodné přípravky AlpaNemusíte urazit hned „50" a pak mít divoké sny a bolesti při každém pohybu. Zkuste to jinak. Aby svaly nabývaly na hmotě nebo se z nich efektivně odstraňoval tuk, je důležitá jejich správná regenerace. Ta má za úkol nastolit v těle rovnováhu tím, že se obnoví v těle zásoby energie a dojde k obnově poškozených tkání. Jestliže neposkytneme tělu dostatečnou regeneraci, efekt pohybu je často negativní. A to nechceme.

Co je to strečink?

Jde o protahovací cviky, které uvádějí svaly do funkční délky a zabrání tím jejich zkracování a následným špatným pohybovým stereotypům. Ty mohou mít za následek přetěžování určitých svalových skupin a nežádoucí svalovou dysbalanci. Pokud to se sportem přeženete, objeví se svalová bolest. Dostaví se obvykle den po zátěži a přetrvává dva až tři dny. Vyzkoušejte automasáž, umožněte svalům lepší regeneraci a vraťte je do kondice.

Zkuste masážní osvěžující gel

Pomohou vám speciální přípravky Alpa. Výraznou úlevu přináší namoženým svalům Alpa SPORT Gel. Obsahuje bylinné silice a extrakty s uvolňujícími účinky. Hřebíček, tymián, levandule, rozmarýn, zázvor a metylsalicytát snižují bolest namožených svalů. Obsažený mentol a kafr příjemně chladí a napomáhají prokrvení tkání. Současně působí jako lehké lokální anestetikum. Výsledek ucítíte okamžitě. Gel se výborně vstřebává a má výrazné aromaterapeutické účinky. Díky tomu dokáže zklidnit nejen svaly, ale i vaši mysl.

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru