5 tipů jak zvládnout koupání miminka bez slziček

Mimino během běžné denní hygienyDěťátko je v maminčině bříšku 9 měsíců obklopené vodou. I tak se ale stává, že při koupání pláče. Některá miminka při umývání pláčou, jiná si zase koupání užívají a slzavé údolí začne, když je vyndáme z vody. Máme pro vás několik dobrých rad a tipů, jak koupání vesele zvládnout.

 

1. Správné načasování

Nekoupejte děťátko příliš pozdě, když už je velmi unavené. Pokud jste z jakéhokoliv důvodu čas koupání prošvihli a děťátko si už mne oči a začíná být mrzuté, koupání v ten den už raději vynechejte. Umyjte mu jen zadeček čistou vodou nebo jemným Batole sprcháčkem s olivovým olejem, převlečte děťátko do pyžamka, v klidu nakrmte a pokračujte v uspávacím rituálu. Dnes bez koupele.

2. Správná teplota vody

Ideálně by teplota vody měla být mezi 36 a 37 stupni Celsia. Ani teplota v místnosti by neměla být o moc nižší. Děťátko by nemělo pocítit velký teplotní rozdíl. Čím menší miminko, tím více si na tom dejte záležet. Pocit chladu může způsobit, že miminko začne být mrzuté a uplakané. Ať už je mu zima ve vodě nebo mimo ni.

3. Pocit bezpečí

Děťátka se na vás při koupání ve všem spoléhají. Všimněte si, že se Vám během koupání dívají přímo do očí. Držte své děťátko pevně pod zády, dopřejte mu pocit bezpečí a stability, pohybujte s ním pomalu a něžně. Důležité je vyhnout se prudkým pohybům, aby se u dětiček neobjevoval Moorův reflex, který je často rozpláče. Když už je váš miláček o něco starší, dopřejte si společnou koupel ve vaně, kde si můžete hrát a užívat si vzájemnou blízkost. Společné koupání prohlubuje váš vztah a doporučuje se i při problémech s kojením. Mnohokrát se při společné koupeli miminko v klidu nechá nakojit.

4. Oblíbené hračky

Pokud vaše Lucinka nebo Tomášek začnou plakat, když je vyndáte z vany, kde se jim do teď líbilo, a radostí výskali, dovolte jim si z vody vzít svoji oblíbenou hračku. Ve veselé hře budou pokračovat i při utírání, mazání tělíčka a oblékání do pyžamka. Zpívejte svému miminku písničky nebo mu pusťte jeho oblíbené melodie. Udržujte ho v dobré náladě vašimi vyzkoušenými triky.

5. Masáž tělíčka

Miminka milují maminčiny něžné doteky. Dopřejte jim po koupeli jemnou masáž dětským olejíčkem Batole. Namazané dlaně jemně položte na bříško a potom na záda. Celou plochou hlaďte tělíčko svého miminka a přitom se mu dívejte do očí a usmívejte se na něj. Takový pravidelný rituál ho bude uklidňovat, zvykne si na něj a bude se na něj těšit.

Nakonec dostane děťátko vytoužené mlíčko. Vykoupané a napapané bude lépe usínat.

Náš tip:

Pro péči o jemnou dětskou pokožku během koupání i po něm, je velmi oblíbená dětská kosmetika Batole. Je v hodná pro péči o pokožku děťátka již od narození. Obsahuje provitamín A, vitamín E a olivový olej. Právě přídavek olivového oleje pomáhá udržovat vláčnost pokožky vašeho děťátka. Batole přichází na trh v úplně nových obalech. Dětské kamarády rozveselí milým obrázkem tučňáčka a maminky ocení praktický design. Sortiment zůstává široký – od vlhčených ubrousků, dětského šampónu, tělového mléka i olejíčku, krému na obličej až po zásyp nebo krém proti opruzeninám. Právě ten je u malých děťátek nejpoužívanější.

Newsletter

Přihlaste se k odběru mazaných novinek ze světa Alpy.

Nahoru